nastaveni RW 2013

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

nastaveni RW 2013

Příspěvek od kropi213 »

Poradil by nekdo s nastavenim grafiky v rw 2013 treba by pomohl screen nekde tu byl screen z nastaveni pro rw 2012,2013 je trosku jinaci a tak by mi pomohla jaka koli rada jak co nejlepe nastavit 2013 rwecko jinak hraju na dvoujadru 3ghz ram 6gb graf nvidia 250 gt win 7 64bit
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od Hekl338 »

Nastav vsetko na full, procedural flora zapni, nezapinaj adaptive bloom a depth of field-zere vykon a obraz je hnusnejsi. Podla FPS potom uberaj AA, ten ma najzasadnejsi vpliv na FPS.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od Roman »

Já to dělal u stareho PC zase obráceně ;) . Hekl má nadupanou mašinu :mrgreen: .
Všeobecně je nejlepší začít u všeho od minima s tím, že jako první zvýšuješ nastavení zobrazení detailů (počet objektů) na maximum aby Ti nic nechybělo a měl jsi traťe osazené všemi objekty.
Další je kvalita zobrazení objektů (shadery). Tam to je dobré dát na maximum.
Pak si pohrát s nastavením zobrazovací vzdálenosti, tam ale úplně bohatě postačí medium.
Pak voda, tam celkem taky stačí střední a dále zvyšovat až když zbyde nějaký výkon GK. A to samé platí pro stíny.
Vyhlazování až nakonec dle aktuálního fps.
Prostě to shrnu , důležitá je úroveň detailů a kvalita objektů. To by mělo být na maximum .
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od kropi213 »

Diky moc urcite vyzkousim taky me slo o to anti-aliasing pac je tam to ssaa a fxaa a to nevim jak nastavit
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od Hekl338 »

To sice mam a pravdou je, ze AA mam pridany este na GK, ale i tak, co som skusal zenin notas, coz je vcelku sunt, tak som postupoval ako pisem. AA bolo niekde pred stredom, zbytok full a bolo to vcelku hratelne (FPS 18-25) ;) S plnym AA tam bolo FPS 0-1 no :mrgreen:
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od kropi213 »

Ja vim ale je tam na nastaveni fxaa2 1ssaa fxaa3x ssaa2 atd a nevim jakou hodnotu idealne zvolit
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od Josef72 »

V tom ti nikdo asi neporadí. Je to kompromis mezi výkonem (fps) a grafikou.
AirVolk

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od AirVolk »

Mam jeden problem.

Reinštaloval som RW. A po reinštale nedokážem namojej GK s rovnakým nastavením dosiahnuť rovnako kvalitný obraz. (AA a aniso sa flákajú)
Môže to spôsobovať aj absencia nejakého addonu, ? (počasia ? )
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od KaMat »

ne
AirVolk

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od AirVolk »

Otázka znie prečo to teda nejde?
AirVolk

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od AirVolk »

No veď presne na toto mám podozrenie, ale neviem odkiaľ a čo ??
AirVolk

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od AirVolk »

Chlapy ak niekto ten balíček máte prosím Vás upnite mi ho niekde.
vince_black
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. dub 2013 22:50:56

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od vince_black »

Zdravím,

tak jsem se stal také majitelem TS2013. Z nastavení se mi asi nejlépe osvědčilo to, co doporučuje Roman (moje nastavení FXAA+8xMSAA, Anisotropix 8x, TSX Mode ON). Akorát mí stále vadí to, jak se koleje přede mnou v určité vzdálenosti překreslují z relativně ostrých textur do "rozpitých". Předtím jsem jezdil s Trainz Simulatorem 2010 a 2012 od Auranu, ale musím říci, že tam byla grafika (hlavně kolejí) daleko lepší.

Přechod je nejlépe vidět tady:

Obrázek

Také nevím, co znamená TSX mode, ale když dám "disabled", jsou koleje prokreslené mnohem lépe, ale zase se s tím kvůli nízkému FPS jezdit nedá:

Obrázek

Testováno na Sherman Hill (AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz, 4096MB RAM, ATI Radeon HD 5600 Series, 2167 MB). Mám obavy, že kvůli své grafické kartě už asi nic lepšího nenastavím že?
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od Josef72 »

Problém s pražci je dán 3d kolejivem. To co vidíš jako "rozplizlé" je podle mne jen druhý stupeň "LODu", kdy je 3d pražec vykreslen jako 2d, případně tam není vůbec. Trať nevlastním, takže se jedná spíš o můj dohad.

TSX mod je náročnější na grafiku, ale podává daleko lepší výsledky. Když ho vypneš, bude výkon úspernější na grafiku a tím pádem bude lepší fps. Obraz ale bude špatný.

Srovnávat Trainz s Rw dost dobře nejde. Trainz neumí stíny, zobrazovaná vzdálenost je maximálně 5km ( ale většinou míň při využití 3d vgetace ), v RW je zobrazovaná vzdálenost 10 km. Jsou tam i jiné rozdíly. Každopádně ale RW chce výkonný počítač.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od KaMat »

Vypada to spis jako 2d koleje. U Nvidie se to da nastavit v ovladacich. U Radeonu nevim.
vince_black
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. dub 2013 22:50:56

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od vince_black »

Josef72 píše:TSX mod je náročnější na grafiku, ale podává daleko lepší výsledky. Když ho vypneš, bude výkon úspernější na grafiku a tím pádem bude lepší fps. Obraz ale bude špatný.

Srovnávat Trainz s Rw dost dobře nejde. Trainz neumí stíny, zobrazovaná vzdálenost je maximálně 5km ( ale většinou míň při využití 3d vgetace ), v RW je zobrazovaná vzdálenost 10 km. Jsou tam i jiné rozdíly. Každopádně ale RW chce výkonný počítač.
Díky za reakci. S TSX je prostředí asi reálnější, ale zajímavé je, že mě se fps mnohem víc zhorší, když TSX vypnu - to už je simulátor skoro neovladatelný.

S těmi kolejemi to možná bude záviset trať od trati - zkoušel jsem např. jednu anglickou trať (součást instalace), tam se mi to nezdálo tak špatné. Ranní jízda v TSX módu vypadala docela reálně a s výše popsanou nastavenou grafikou běhal simulátor celkem v pohodě. To by v TRS určitě tak plynule neběhalo.

Takže moje resumé - výkonný počítač na RW určitě nemám, ale zase mohu díky RW projekt některé tratě (mám rád ty americké) s úrovní grafiky někdy mezi MSTS a TRS. Vzhledem k tomu, že jsem ho koupil ve slevové akci za 6 euro, to není zas tak hrozné... :)
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od M@ster »

Napisu to skracene: ATI Radeon HD 5600 Series <--- Hodne slaba graficka karta.

Jinak ten procesor mam taky na 2. pocitaci a tam RW bezelo taky dobre.
vince_black
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. dub 2013 22:50:56

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od vince_black »

No jo, tak já si ji nechal doporučit od kamaráda, když jsem si někdy před 3-4 lety nechával sestavit PC. Kdyby člověk chtěl koupit jen kartu, možná by zainvestoval víc, ale protože jsem potřeboval celé PC, na lepší nezbylo :) . Tehdy to ještě na některé simulátory stačilo, ale na ty novější (TS2010, TS12, Flight Sim X) už to bylo slabší nebo to vůbec nešlo. Budu holt muset zase někdy zainvestovat :)
Vlastik

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od Vlastik »

No jo, tak já si ji nechal doporučit od kamaráda, když jsem si někdy před 3-4 lety nechával sestavit PC. Kdyby člověk chtěl koupit jen kartu, možná by zainvestoval víc, ale protože jsem potřeboval celé PC, na lepší nezbylo . Tehdy to ještě na některé simulátory stačilo, ale na ty novější (TS2010, TS12, Flight Sim X) už to bylo slabší nebo to vůbec nešlo. Budu holt muset zase někdy zainvestovat
No naneštěstí TS umožnuje docela dobře optimalizovat hru i za cenu že ti to půjde plynule ale s horším obrazem,zkus si pohrát s nastavením,ale vždy nech zaškrtnuto maximum objektů (10) jinak se ti ve spoustě tratí neukáži všechny,zbytečně co zatěžuje TS jsou stíny,vzdálenost,voda a pohyblivé rostlinstvo.
vince_black
Příspěvky: 4
Registrován: ned 14. dub 2013 22:50:56

Re: nastaveni RW 2013

Příspěvek od vince_black »

Vlastik píše:No naneštěstí TS umožnuje docela dobře optimalizovat hru i za cenu že ti to půjde plynule ale s horším obrazem,zkus si pohrát s nastavením,ale vždy nech zaškrtnuto maximum objektů (10) jinak se ti ve spoustě tratí neukáži všechny,zbytečně co zatěžuje TS jsou stíny,vzdálenost,voda a pohyblivé rostlinstvo.
To je pravda, objekty jsem dal na 10, kvalitu zobrazení objektů na max., všechno ostatní (stíny, voda atd.) je na medium. Pak jsem posouval AA dokud to šlo hrát (tj. necukalo se to při průjezdu velkou stanicí a míjením s jiným vlakem; takže také zhruba střed). Není to sice max. kvalita, ale jede to plynule 8-) .
Odpovědět