Route Markes

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
vojtas06cz
Příspěvky: 23
Registrován: ned 07. čer 2015 12:04:53

Route Markes

Příspěvek od vojtas06cz »

Zdravím,
začal jsem si stavět trať, mám postavené kolejiště ve stanici i nástupiště, ale nechtějí mi do vlaku nastupovat lidi. Vím že mi nejspíše chybí přidat routemakery, ale nevím kde se to provádí. Když by někdo věděl, pomozte mi prosím. Děkuji a přeji hezké svátky
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Route Markes

Příspěvek od Vlastik »

vojtas06cz píše:Zdravím,
začal jsem si stavět trať, mám postavené kolejiště ve stanici i nástupiště, ale nechtějí mi do vlaku nastupovat lidi. Vím že mi nejspíše chybí přidat routemakery, ale nevím kde se to provádí. Když by někdo věděl, pomozte mi prosím. Děkuji a přeji hezké svátky
Osvetli mi co maji spolecneho znacky ktere ukazuji pozice nebo trasu ,s tim ze ti nenastupuji lidi? :D
hod to rovnou do odpadu.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Route Markes

Příspěvek od sasule »

V prvé řadě, zkus se podívat na toto video - to je takový "základ" - dle toho jsem se to učil já. https://www.youtube.com/watch?v=FoMSho4_Oho

Postup v bodech, jak to dělám já:
1) Tam, kde bude nástupištní hrana natáhneš "Marker - Platform", ten si pak ještě pojmenuješ (př. Bylnice k6).
2) Natáhneš nástupiště (toto už asi máš)
3) dvakrát klikneš na nástupiště, v okně vpravo, co na Tebe vyskočí pak dáš "Generate", což vygeneruje takové modré úchytky, jimiž lze nastavit, jak se budou cestující producírovat po nástupišti.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Route Markes

Příspěvek od Echineo »

Vlastik píše:Osvetli mi co maji spolecneho znacky ktere ukazuji pozice nebo trasu ,s tim ze ti nenastupuji lidi?
Asi to, že sú označené v menu ako Marker a používajú sa na trati (Route po anglicky) čiže Route Markers

Ja mám celkom inú otázku, ako môžem určiť nástupištu na ktorý smer sa majú otvárať dvere?


Ďakujem za odpoveď.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Route Markes

Příspěvek od Vlastik »

sasule píše:V prvé řadě, zkus se podívat na toto video - to je takový "základ" - dle toho jsem se to učil já. https://www.youtube.com/watch?v=FoMSho4_Oho

Postup v bodech, jak to dělám já:
1) Tam, kde bude nástupištní hrana natáhneš "Marker - Platform", ten si pak ještě pojmenuješ (př. Bylnice k6).
2) Natáhneš nástupiště (toto už asi máš)
3) dvakrát klikneš na nástupiště, v okně vpravo, co na Tebe vyskočí pak dáš "Generate", což vygeneruje takové modré úchytky, jimiž lze nastavit, jak se budou cestující producírovat po nástupišti.
To je sice hezke ty body ,ale jeden dulezity bod jsi zapomnel.
Nejdrive je potreba aby to nastupiste melo ty cestujici nadefinovane,muze pouzit static nastupiste a nebo bez definice a lidi mu do vlaku nepolezou.
Takze v tom smyslu by se mel vyjadrit.
Tech moznosti je vice,taky jestli na tom nastupisti zkusil nastup cestujicich nebo jen zastaveni,proste na takovy dotaz nejde jednoznacne odpovedet.
hodit scren je problem,nicmene ale me zajimalo co stim maji spolecneho route znacky?
Kdyz tak znacky nastupiste nebo jinych druhu,to bych pochopil.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Route Markes

Příspěvek od Vlastik »

Echineo píše:
Vlastik píše:Osvetli mi co maji spolecneho znacky ktere ukazuji pozice nebo trasu ,s tim ze ti nenastupuji lidi?
Asi to, že sú označené v menu ako Marker a používajú sa na trati (Route po anglicky) čiže Route Markers

Ja mám celkom inú otázku, ako môžem určiť nástupištu na ktorý smer sa majú otvárať dvere?


Ďakujem za odpoveď.
Dalsi chytrak co nevi nic,jen zde pise nesmysly,
tak asi by jsi mel vedet ze route markers se v TS pouziva pro jine ucely a to jsem vypsal vyse.
Tak se podivej do seznamu cim se oznacuji nastupiste,nakadni koleje a podobne. Jestli je tam route markers nekde v seznamu?
Verim ze budes chytrejsi.
Kdyz chces radit tak rad dobre.
Jaktoze se takovyhle paskvily pouzeji do verejneho sektoru?
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Route Markes

Příspěvek od Echineo »

Vlastik píše:tak asi by jsi mel vedet ze route markers se v TS pouziva pro jine ucely a to jsem vypsal vyse.
Ak si si nevšimol napísal som tam slovo "asi" takže som presne nevedel či hovorím správne lebo som si to preložil z angličtiny ;)
Vlastik píše:Kdyz chces radit tak rad dobre. Jaktoze se takovyhle paskvily pouzeji do verejneho sektoru?
Radiť som určite nechcel bola to len moja úvaha ale ako nováčik by som to asi tiež nenazval inak :)
Mimochodom neviem kto ti dal moc urážať kohokoľvek a nazývať "paskvilom" nováčikov ktorý sa chcú niečo naučiť a ty im akurát vynadáš, že sú to dementi ale nič poriadne nevysvetlíš a tu sa dostávame k tej mojej otázke na ktorú si ešte neodpovedal. Celkom dobre som nepochopil verejný sektor ktorý si napísal ak je niečo verejné nikto ma tu nemusí púšťať lebo sa sem vyberiem sám bez nejakej priepustky alebo niečoho podobného. :D

PS: Mohol by si si občas prečítať čo píšeš a opraviť si gramatiku, ďakujem.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Route Markes

Příspěvek od Vlastik »

Radiť som určite nechcel bola to len moja úvaha ale ako nováčik by som to asi tiež nenazval inak :)
Mimochodom neviem kto ti dal moc urážať kohokoľvek a nazývať "paskvilom" nováčikov ktorý sa chcú niečo naučiť a ty im akurát vynadáš, že sú to dementi ale nič poriadne nevysvetlíš a tu sa dostávame k tej mojej otázke na ktorú si ešte neodpovedal. Celkom dobre som nepochopil verejný sektor ktorý si napísal ak je niečo verejné nikto ma tu nemusí púšťať lebo sa sem vyberiem sám bez nejakej priepustky alebo niečoho podobného. :D

PS: Mohol by si si občas prečítať čo píšeš a opraviť si gramatiku, ďakujem.
Pro me v zasade plati dve veci a to bud vim a nebo nevim,pokud nevim tak to nekomentuji nikde,pokud vim tak odpovim ,pokud nevim na 100%,tak taky neodpovim,nebot ten dotycny na co se pta tak nepotrebuje pokus/omyl ale jasnou odpoved,te by se mu dostalo od nekoho zkuseneho a ta odpoved by byla na 100% spravna za predpokladu ze by bylo vic informaci ohledne problemu a to je cele.
Paskvyl tak to nebyla urazka na cloveka to nikdy ,ale na ten prispevek co musel nekdo schvalit z moderatoru,snad byl pri smyslech. Tak jako cele tohle tema.
Tady se dostavam na druhou cast proste to nevim na 100% tak jsem neodpovedel,myslim ze by stacilo otocit nastupiste a nebo znovu z druhe strany pres rozestup natahnout nastupiste nove. Ale dohady nemam rad. A me se zatim nestal ten problem co popisujes.
Verejny sektor ze to pustil do eteru,ale to neni tvoje starost,mel to moderator stopnout.
vojtas06cz
Příspěvky: 23
Registrován: ned 07. čer 2015 12:04:53

Re: Route Markes

Příspěvek od vojtas06cz »

Děkuji za rady a omlouvám se za špatně položený dotaz, jinak už to funguje. Přeji hezké Vánoce
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Route Markes

Příspěvek od Echineo »

@Vlastik, ďakujem za objasnenie tvojho predchádzajúceho príspevku, teraz mu už rozumiem :)

Ten môj problém som zdokumentoval a nahral na YouTube aj s jeho výstavbou, divné je aj správanie druhého nástupišťa pretože popis je niekde úplne inde a nie pri koľaji v 2D mape.
Hlavným problémom je, že na poslednom nástupišti sa dvere otvárajú aj pre prvú aj pre druhú koľaj a ja chcem docieliť aby sa na druhej koľaji otvárali dvere smerom na 3. nástupište.

Video zo stavby: https://youtu.be/gwefdSh80Iw
Ak robím niečo zle prosím opravte môj chybný postup.


Ďakujem za odpoveď.
Odpovědět