Počítačové sestavy

Vše o HW a OS v souvislostí s RW
Odpovědět
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Vlastik »

Podle toho co o RW vím, tak by měla být pro celkový výkon výhodou spíše vyšší frekvence CPU než mírně vyšší L2 a L3 cache a 8 vs 4 threads pro řadu i7....
To ano,ale ja myslim ze Tomas uz chce sestavu pro TSW ,protoze pro RW staci tretinovy vykon co zde uvadis,ma svuj strop a je jedno jestli mas 8 nebo 32 Gb RAM ,nebo jestli ma grafika 2 nebo 4 Gb svoji pameti,pokud je to jen 32 bitova hra,tak nema smysl do toho cpat jen pro tuhle hru staci.
Naco vice jadrovy CPU kdyz Rw vyuziva jen jedno? turbo je zbytecne neb RW ho pouzije jen na start. Potom drzi hodnotu frekvence CPU,takze kdyz CPU tak uz s hodnotou bez turba. Kolikrat jsem myslel ze bezi turbo a tak jsem ho zapnul,ale ukazatel se zastavil vzdy na frekvenci CPU.
Zde velmi pomuze SSD disk,tam je ten rozdil markantni.
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

No, kluci docela mi dáváte nářez že nevím kde mi hlava stojí! Ale to je dobře poněvač ještě je čas na přehodnocení situace a jak správně investovat.

Aby jste byly přesně v obraze. Tento počítač má vyloženě sloužit pro RW a jeho budoucnost. Čily jak se Vlastík zmínil tak i pro TSW a jeho nástupce. Maximálně budu chtít lítat s F-16 ale to je tak všechno. Jiné hry jako střílečky mě nikdy neoslovily, ŽELEZNICE TO JE UŽ JINÁ LIGA :D . Posledně jsem koupil Zajíce v pytli a nerad bych to opakoval poněvač to je opravdu moje poslední investice do PC a rád bych aby za něco stál.

Pro vaší představu, můj dosavadní PC mi nedovolí vůbec modelovat v 3d Crafter, stavba tratě mi dělá problémy (při pohybu v editoru a spuštěné mapě Google se obraz seká, při pokládání kolejí když hýbu do stran a chci kolej položit tak se editor seká) Prostě nemohu pracovat jako Vy protože mam neustále s PC problém. Když vidím vaše videa na YouTube jak se váš PC chová v editoru při obhlídce, jak vám plynule vše šlape tak o tom jsem si až do dnes mohl jen zdát. 6let čekam na tuto chvíly že se konečně něco pohne kupředu a budou následovat pokud možno samé znaménka +
Uživatelský avatar
pavsko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 13. říj 2016 8:09:16

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od pavsko »

Pokud stavíš PC pro UE4 (viz TSW) a tvojí prioritou jsou mimo jiné i letecké simy a chceš, aby ti takový PC sloužil minimálně 5-7 let, tak raději ještě chvíli spoř a rozhodně investuj do aktuálních CPU řady KabyLake. Protože jejich hlavní předností je schopnost vysokých taktů, tak jestliže máš rezervovaných 9K na i7-6700, doporučuji přidat a za 10,5K koupit i7-7700K. K tomu desku za cca 4K (nemusí být super jako ta za 6K, co jsi si vybral, ale musí mít čipovou sadu Z270). Když si k tomu koupíš kvalitní chlaďák, tak ti CPU pojede něco mezi 4,5-5 GHz stabilně. K taktování s novými deskami většinou nejsou potřeba vůbec žádné znalosti. Výrobci většinou poskytují doplňkový SW, který vše nastaví za tebe.

Paměť min 16 (ale raději 32) GB. To by dle mého mělo stačit na nějaký čas... Lze koupit 2x8 a později dalších 2x8, ale z hlediska taktovacího potenciálu je lepší mít jen dvě paměťové karty (2x16 GB). Nové simy jako třeba X-Plane 11 (a bude to platit zřejmě i o TSW) využijí více než 16 GB RAM.

Jinak preferuj disk SSD do portu M.2 - dej si pozor na hodnoty read - čím vyšší tím lepší zejména u simů je rychlost čtení z SSD důležitým faktorem, aby se generoval plynulý obraz. Dej si také pozor, aby SSD s M.2 měl novější rozhraní NVMe a ne SATA! Výborný by mohl být třeba tenhle: https://www.czc.cz/samsung-nvme-sm951-m ... 11/produkt

Grafika podle mne nemusí být SLI, stačí jediná. Nejlepší poměr cenu/výkon má dnes GTX 1070 - s tím lze utáhnout rozlišení QHD. Pokud máš jen HD, tak by mohla stačit teoreticky i GTX 1060, ale osobně bych si spíš přidal na GTX 1070.

Co se týka case, vybírej takový, co ma zepředu 2x 120mm větráky a zadní 1x120mm.

Zdroj stačí 600W. Preferuj modulární - je to lepší práce s kabely.

Tolik moje doporučení. Je jasné, že vše je o penězích, ale je třeba si uvědomit, že ne vše jde v budoucnu rozumně upgradovat. Snadno se vymění (prodá starší a koupí novější) paměti a grafika. Naproti tomu samotný CPU budeš prodávat hůře, když zjistíš, že ti nestačí. Podobně je to se základní deskou... Navíc výměna CPU a desky znamená i nákup nových OEM Windows (pokud nemáš retail licenci).
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

pavsko píše:Pokud stavíš PC pro UE4 (viz TSW) a tvojí prioritou jsou mimo jiné i letecké simy a chceš, aby ti takový PC sloužil minimálně 5-7 let, tak raději ještě chvíli spoř a rozhodně investuj do aktuálních CPU řady KabyLake. Protože jejich hlavní předností je schopnost vysokých taktů, tak jestliže máš rezervovaných 9K na i7-6700, doporučuji přidat a za 10,5K koupit i7-7700K. K tomu desku za cca 4K (nemusí být super jako ta za 6K, co jsi si vybral, ale musí mít čipovou sadu Z270). Když si k tomu koupíš kvalitní chlaďák, tak ti CPU pojede něco mezi 4,5-5 GHz stabilně. K taktování s novými deskami většinou nejsou potřeba vůbec žádné znalosti. Výrobci většinou poskytují doplňkový SW, který vše nastaví za tebe.

Paměť min 16 (ale raději 32) GB. To by dle mého mělo stačit na nějaký čas... Lze koupit 2x8 a později dalších 2x8, ale z hlediska taktovacího potenciálu je lepší mít jen dvě paměťové karty (2x16 GB). Nové simy jako třeba X-Plane 11 (a bude to platit zřejmě i o TSW) využijí více než 16 GB RAM.

Jinak preferuj disk SSD do portu M.2 - dej si pozor na hodnoty read - čím vyšší tím lepší zejména u simů je rychlost čtení z SSD důležitým faktorem, aby se generoval plynulý obraz. Dej si také pozor, aby SSD s M.2 měl novější rozhraní NVMe a ne SATA! Výborný by mohl být třeba tenhle: https://www.czc.cz/samsung-nvme-sm951-m ... 11/produkt

Grafika podle mne nemusí být SLI, stačí jediná. Nejlepší poměr cenu/výkon má dnes GTX 1070 - s tím lze utáhnout rozlišení QHD. Pokud máš jen HD, tak by mohla stačit teoreticky i GTX 1060, ale osobně bych si spíš přidal na GTX 1070.

Co se týka case, vybírej takový, co ma zepředu 2x 120mm větráky a zadní 1x120mm.

Zdroj stačí 600W. Preferuj modulární - je to lepší práce s kabely.

Tolik moje doporučení. Je jasné, že vše je o penězích, ale je třeba si uvědomit, že ne vše jde v budoucnu rozumně upgradovat. Snadno se vymění (prodá starší a koupí novější) paměti a grafika. Naproti tomu samotný CPU budeš prodávat hůře, když zjistíš, že ti nestačí. Podobně je to se základní deskou... Navíc výměna CPU a desky znamená i nákup nových OEM Windows (pokud nemáš retail licenci).
Drobet mě zaráží tvoje uváděné ceny jednotlivých komponentů, poněvač vím o nižších cenách ale na tom teď nezáleží. Spíš mě upoutává to jaký nahrazený komponenty mi nabízíš. Musim to proštudovat.
Uživatelský avatar
pavsko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 13. říj 2016 8:09:16

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od pavsko »

Ceny jsem uvadel podle czc.cz. Např. i7-6700 maji za 9200 kč, Alza pro srovnani za 9500 kč.
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

Hekl338 píše:Zakladna otazka je, co dotycny od zostavy ocakava. Ked pozriem tu zostavu, nedava moc zmysel doska vs procesor. Ak tuto dosku, tak uz 6700K procesor, alebo ako tu uz bolo naznacene dosku Z 270 a v tom pripade 7700K procesor. Ovsem ak nie chut taktovat procesor, tak "K" procesor je zbytocnost, ale potom aj ta doska. Dalsia otazka, pri akych nastaveniach chce hrat TS. Ak maximalne detaily a FHD, ta 1060 pojde dobre, obcas na hrane, ale ine hry budu mat problem. Ovsem, pokial nevadi sitahnut par detailov, 1060 nie je zla volba, event. RX 480. 1070 nie je zla karta, ale su hry, ktore neda na plnku ani pri FHD, ze je to osekana 1080 je proste poznat. Bavime sa o stable 60FPS. Realny vykon grafiky sa da dnes zistit na YT. Je tam plno porovnani roznych grafik napr https://www.youtube.com/watch?v=VpwMd_7I-4E

Díky Hekl za tvůj názor. Študuji vaše varianty, prohlížím si odkazy a přehodnocuji.
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

pavsko píše:Ceny jsem uvadel podle czc.cz. Např. i7-6700 maji za 9200 kč, Alza pro srovnani za 9500 kč.
Aha, tak proto. Já vždycky hned vyhledávám nejnižší cenu. Mě to bylo hned nějaký divný. :D Určitě budu mít ještě nějaké otázky, ale nejdřív si to budu muset sepsat a vyhledávat.
Uživatelský avatar
pavsko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 13. říj 2016 8:09:16

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od pavsko »

Chápu. No já preferuju spíše ověřené eshopy. Alzu moc nemusím - má ceny moc vysoko, ale u czc.cz nakupuju často. Hlavně jsem tam nikdy neměl problém s vrácením zboží, které mi nesedlo. Nechci tady nikomu dělat reklamu. Mluvím pouze z vlastní zkušenosti. Před lety jsem si např. koupil z jednoho menšího e-shopu LCD, ale byl nevyhovující a musel jsem ho vrátit - kroutili se jak mohli i když jsem zboží vrátil v dokonalém stavu a v rámci 14 denní lhůty. Nakonec si vymysleli, že je poškrábaný stojan a vrátili mi o 2000 kč méně... Takže tak. Preferuju raději takového prodejce, který má natolik velký příjem, že ho nerozhodí jeden zákazník. Tam je větší pravděpodobnost seriózního jednání. Nejnižší cena na trhu nemusí být proto vždy jednoznačně výhodou...
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

pavsko píše:Chápu. No já preferuju spíše ověřené eshopy. Alzu moc nemusím - má ceny moc vysoko, ale u czc.cz nakupuju často. Hlavně jsem tam nikdy neměl problém s vrácením zboží, které mi nesedlo. Nechci tady nikomu dělat reklamu. Mluvím pouze z vlastní zkušenosti. Před lety jsem si např. koupil z jednoho menšího e-shopu LCD, ale byl nevyhovující a musel jsem ho vrátit - kroutili se jak mohli i když jsem zboží vrátil v dokonalém stavu a v rámci 14 denní lhůty. Nakonec si vymysleli, že je poškrábaný stojan a vrátili mi o 2000 kč méně... Takže tak. Preferuju raději takového prodejce, který má natolik velký příjem, že ho nerozhodí jeden zákazník. Tam je větší pravděpodobnost seriózního jednání. Nejnižší cena na trhu nemusí být proto vždy jednoznačně výhodou...

Tak jsem vybral toto:

Zákl.deska - MSI z270 Gaming M3

RAM - Kingston 16GB 3000MHz

Processor - Intel core i5 7600K 3,8GHz

SSD - ADATA Ultimate SU800 512GB

Ventilator - Corsair H 110i

Skříň - CM STORM STRYKER

Grafika: MSI Radeon RX 480

Zdroj - Corsair CX 600 600W

Nejsem si jistej u zdroje s kabeláží a má pouze +12V1 =46A .? Větší výběr je u 650W zdrojů. Mají víc ampérů např. +12V1 30A +12V2 30A . Zdroje 650W jsou doporučovány pokud chceš propojovat dvě grafiky (SLI, CrossFire) A oddělitelné kabely prý neni moc dobrý, na spojích vzniká přechodový odpor což je mínus. Tak nevím. Poraď ...
Uživatelský avatar
pavsko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 13. říj 2016 8:09:16

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od pavsko »

Ahoj,

MB, RAM (DDR4) & CPU IMHO skvělé volby.

Ventilator Corsair H 110i - pozor je to pro vodní chlazení! (H= hydro) využiješ pouze pokud plánuješ koupit i set pro vodní chlazení..
Pokud bys chtěl chladit vzduchem, doporučuju např. osvědčený CoolerMaster Hyper 212 EVO

ADATA Ultimate SU800 512GB - vypadá to jako dobrá volba pro SATA III disk. Nicméně MB, který jsi si vybral, má už nové M.2 - NVMe porty, které umožňují připojit mnohem rychlejší disky (ale jsou zase dražší...).
Pro srovnání:
SATA III read: 560 MB/s write: 520 MB/s
M.2 NVMe read: 2150 MB/s write: 1260 MB/s (viz ten 256 GB, který jsem výše doporučoval)

case CM Storm Stryker - skvělý a krásný case. Na mě by asi byl až příliš drahý. O trochu levnější a s dobrými referencemi je např. https://www.czc.cz/be-quiet-silent-base ... 00/produkt

Zdroj: Corsair je dobrá značka (mám 620 W Corsair už 5 let a absolutní spokojenost). 600 W by mělo stačit, pokud neplánuješe SLI (ale to asi ne podle vybraného MB). Modulární kabeláž - nejsem až takový expert, posuzuju to spíše z praktického hlediska a tam odpojovatelné kabely jednoznačně vedou. Navíc většina dražších zdrojů má kabely odpojovatelné, takže to nemůže být zásadní problém pro výkon...

EDIT: ke grafice se nevyjadřuju, jsem zastáncem nVIDIA :-) MImochodem G-SYNC prý funguje mnohem lépe než FREESYNC...
Pavel
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Hekl338 »

V tomto pripade by som siel skor do MB ASUS PRIME Z270-A, rozdiel v cene sice je, ale nemyslim, ze extra velky. Nemam nic proti MSI, ale Asus MB su podla mojich skusenosti na taktovanie lepsie + tu mas aj podoru SLI/Crossfire, na tej MSI podpora SLI tusim nie je. Do buducna nikdy nevies, ci nezmenis znacku. Spajat dve grafiky nie je idelane riesenie, ale dnes to podporuje vacsina hier a ked sa clovek dostane za dobru cenu k druhej, tak preco to nevyuzit:) Zdroj ti bude urcite stacit, ale opat, cisto moj nazor, siel by som do niecoho 750W gold/platinum, modularna kabelaz urcite prinos. G sync by som neriesil. Som tiez fanda Nvidie, ale G sync je dost predrazena sranda (monitor 10k+), v tomto ohlade je ma FreeSync urcite navrch, i ked ma obmedzenejsie hodnoty frekvencie.
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

pavsko píše:Ahoj,

MB, RAM (DDR4) & CPU IMHO skvělé volby.

Ventilator Corsair H 110i - pozor je to pro vodní chlazení! (H= hydro) využiješ pouze pokud plánuješ koupit i set pro vodní chlazení..
Pokud bys chtěl chladit vzduchem, doporučuju např. osvědčený CoolerMaster Hyper 212 EVO

ADATA Ultimate SU800 512GB - vypadá to jako dobrá volba pro SATA III disk. Nicméně MB, který jsi si vybral, má už nové M.2 - NVMe porty, které umožňují připojit mnohem rychlejší disky (ale jsou zase dražší...).
Pro srovnání:
SATA III read: 560 MB/s write: 520 MB/s
M.2 NVMe read: 2150 MB/s write: 1260 MB/s (viz ten 256 GB, který jsem výše doporučoval)

case CM Storm Stryker - skvělý a krásný case. Na mě by asi byl až příliš drahý. O trochu levnější a s dobrými referencemi je např. https://www.czc.cz/be-quiet-silent-base ... 00/produkt

Zdroj: Corsair je dobrá značka (mám 620 W Corsair už 5 let a absolutní spokojenost). 600 W by mělo stačit, pokud neplánuješe SLI (ale to asi ne podle vybraného MB). Modulární kabeláž - nejsem až takový expert, posuzuju to spíše z praktického hlediska a tam odpojovatelné kabely jednoznačně vedou. Navíc většina dražších zdrojů má kabely odpojovatelné, takže to nemůže být zásadní problém pro výkon...

EDIT: ke grafice se nevyjadřuju, jsem zastáncem nVIDIA :-) MImochodem G-SYNC prý funguje mnohem lépe než FREESYNC...
Pavel
Nevím Pavle jestli sis toho všimnul ale Corsair H 110i má uzavřený okruh s kapalinou, tak že žádný set pro vodní chlazení nebudu přeci potřebovat. Nebo snad ne:?

SSD jsem zachoval právě jak píšeš kvůly ceně s tím že až ceny trochu opadnou dolů, tak bych pořídil to co mi radíš. Když i Vlasta je s ním spokojenej v danou chvíly, tak Já musim být určitě.....

Skříň se mi líbí, ale důležitý je aby byl prostorný, mohly komponenty dýchat a vešli se tam. Poprvé jsem si myslel že koupim skříň do 1000kč max. do 1500kč ale když jsem četl diskuze a rady tak jsem došel až k téhle verzi. Ještě teď se mi protáčí panenky.

Zákla.desku, grafiku a zdroj ještě přehodnotim. Stále je ještě čas tak že jsem rád za to jak mě směrujete.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Vlastik »

Skříň se mi líbí, ale důležitý je aby byl prostorný, mohly komponenty dýchat a vešli se tam. Poprvé jsem si myslel že koupim skříň do 1000kč max. do 1500kč ale když jsem četl diskuze a rady tak jsem došel až k téhle verzi. Ještě teď se mi protáčí panenky.
Kup si rovnou turbo,jako mam ja. A budou ti dychat i dostatecne vetrat komponenty i vodou ti to bude chladit. :D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pavsko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 13. říj 2016 8:09:16

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od pavsko »

Tomasz.L píše: Nevím Pavle jestli sis toho všimnul ale Corsair H 110i má uzavřený okruh s kapalinou, tak že žádný set pro vodní chlazení nebudu přeci potřebovat.
Aha, samo máš pravdu, omlouvám se.
Jinak držím palce, aby se ti to podařilo dotáhnou do konce. (Závidím :-) už se nemůžu dočkat, až do toho taky půjdu, ale ještě musím chvilku šetřit...)
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

Hekl338 píše:V tomto pripade by som siel skor do MB ASUS PRIME Z270-A, rozdiel v cene sice je, ale nemyslim, ze extra velky. Nemam nic proti MSI, ale Asus MB su podla mojich skusenosti na taktovanie lepsie + tu mas aj podoru SLI/Crossfire, na tej MSI podpora SLI tusim nie je. Do buducna nikdy nevies, ci nezmenis znacku. Spajat dve grafiky nie je idelane riesenie, ale dnes to podporuje vacsina hier a ked sa clovek dostane za dobru cenu k druhej, tak preco to nevyuzit:) Zdroj ti bude urcite stacit, ale opat, cisto moj nazor, siel by som do niecoho 750W gold/platinum, modularna kabelaz urcite prinos. G sync by som neriesil. Som tiez fanda Nvidie, ale G sync je dost predrazena sranda (monitor 10k+), v tomto ohlade je ma FreeSync urcite navrch, i ked ma obmedzenejsie hodnoty frekvencie.

Je rozhodnuto, ASUS.
Naposledy upravil(a) Tomasz.L dne ned 22. led 2017 17:51:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pavsko
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 13. říj 2016 8:09:16

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od pavsko »

Osobně bych asi radil, dej na radu Hekla a jdi do toho asusu. Těch cca 500 Kč navíc za to imho stojí. Asi dám nakonec asusu taky přednost...
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

pavsko píše:
Tomasz.L píše: Nevím Pavle jestli sis toho všimnul ale Corsair H 110i má uzavřený okruh s kapalinou, tak že žádný set pro vodní chlazení nebudu přeci potřebovat.
Aha, samo máš pravdu, omlouvám se.
Jinak držím palce, aby se ti to podařilo dotáhnou do konce. (Závidím :-) už se nemůžu dočkat, až do toho taky půjdu, ale ještě musím chvilku šetřit...)

Já bych taky počkal, ale 6let čekání mi už stačilo. Prostě já už to nevydržím. Chci stavět a něco tvořit. Kdybych to prodlužoval ještě dál tak by mě to asi už zabilo a ukončil bych aktivitu v RW. Prostě máš hranici únosnosti kterou nemůžeš překročit, tak že Já už do toho jdu. Taky ti držim palce!

Tak že o zákl.desce je rozhodnuto beru taky Asus. Těch pár stovek přidam. No, ještě ten zdroj a grafika. Furt se to ve mě hádá jestli AMD nebo NVIDIA. Co když budu chtít za 2roky propojit dvě grafiky. Hm... :?: To jsou další peníze :?: Nechci zase přehánět.
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

Vlastik píše:
Skříň se mi líbí, ale důležitý je aby byl prostorný, mohly komponenty dýchat a vešli se tam. Poprvé jsem si myslel že koupim skříň do 1000kč max. do 1500kč ale když jsem četl diskuze a rady tak jsem došel až k téhle verzi. Ještě teď se mi protáčí panenky.
Kup si rovnou turbo,jako mam ja. A budou ti dychat i dostatecne vetrat komponenty i vodou ti to bude chladit. :D
Obrázek Obrázek

Co je to za prototyp? :)

Zdravim Vlastíku. Už se to začíná rýsovat! Kluci mě směrujou tak to vypadá že jdu správnym směrem. Tuhle si psal že stačí třetinový výkon tak snad to nebude přehnaný. ;)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Hekl338 »

Vykonnejsi a ucinnejsi zdroj sa urcite vyplati, to ticho je potom k nezaplateniu. Ten vykon clovek nikdy nevie, kedy bude potrebovat a zdroj je komponent, ktory sa kupuje aspon na 5rokov+. Ohladne grafiky, pozor na to, GTX 1060 neumoznuje spojenie do SLI, to umoznuje az 1070, 1080 a Titan Pascal. Ohladne grafiky, nechcem radit, voci AMD kartam som zaujaty :D Ale ak zvazujes GTX 1060 a mas postaveny rozpocet na novu, skus pouvazovat ci by nestalo za to kupit nejaku bazarovu 1070. Za tu das 8,5-9K, coz ovsem plati aj v pripade GTX 1060. Vacsina je na bazosi vzdy so zarukou. Vacsina ludi sa toho boji, ja vsak nie. Stejne viem, ze grafika mi vydrzi v PC maximalne rok, tak naco kupovat funglovku :D
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Počítačové sestavy

Příspěvek od Tomasz.L »

Hekl338 píše:Vykonnejsi a ucinnejsi zdroj sa urcite vyplati, to ticho je potom k nezaplateniu. Ten vykon clovek nikdy nevie, kedy bude potrebovat a zdroj je komponent, ktory sa kupuje aspon na 5rokov+. Ohladne grafiky, pozor na to, GTX 1060 neumoznuje spojenie do SLI, to umoznuje az 1070, 1080 a Titan Pascal. Ohladne grafiky, nechcem radit, voci AMD kartam som zaujaty :D Ale ak zvazujes GTX 1060 a mas postaveny rozpocet na novu, skus pouvazovat ci by nestalo za to kupit nejaku bazarovu 1070. Za tu das 8,5-9K, coz ovsem plati aj v pripade GTX 1060. Vacsina je na bazosi vzdy so zarukou. Vacsina ludi sa toho boji, ja vsak nie. Stejne viem, ze grafika mi vydrzi v PC maximalne rok, tak naco kupovat funglovku :D

U Tebe vydrží grafika rok? :shock: To tim taktováním dostává takový záhul?

U té GTX 1060 že nemá podporu SLI, tak o tom vím. Právě proto strašně váham co vybrat. Cena, výkon,frekvence, paměť, spotřeba energie. U té RX 480 je nízká zase nízká frekvence.
Odpovědět