CD návěstidla

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Uprava navestidel pro tunel,zatim hotove 5-ti ,5a svetelne vsechny verze pro levou i pravou stranu,jeste planuji 4-svetelne ,pokud ma nekdo tunel s jinym poctem svetel tak reknete a moznost dodelat. Vsechno zustalo stejne jen bude potreba stare modely uzpusobit tunelu. neni treba nic menit v trati. Vyjde v tydnu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Kal000px »

Plánuješ vydat všechny návěstidla? Pořád mám v trati nějaký neveřejný. :D
Jede jede mašinka..
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Kal000px píše:Plánuješ vydat všechny návěstidla? Pořád mám v trati nějaký neveřejný. :D
V zasade uz tohle nebudu resit,pokud ma a to je vetsina navestidla co jsem si delal pro prahu a dalsi cleny tak autor trati si ve vlastnim zajmu ty neverejne (co nejsou v baliku navestidel 2.7x) pribali k trati pokud je pouzije. To znamena model i blueprint,potom bude ciste podpora z jeho strany.
Jinak tunelova jsou hotova jak jsem psal ,bude u nich zakladni link 02,autor trati si popripade udela svoje,vyjimka je u trati PH-TA kde tech linek je vic.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Posledni verze tunelovych navestidel Au_Nvst05i_V01,10,tak aby bylo mozne docilit originalniho vjezdu do Olbramovic:
Obrázek
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Kal000px »

Luxus :3
Jede jede mašinka..
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Navestidla pro tunel (Au),jsou nova navestidla dle potreby stavitele a reaguji na poptavku techto navestidel.
V baliku se nachazi modely Au_04,05,05a,05i vsechny verze k umisteni vpravo nebo v levo.
Striktne zadam o dodrzovani standartu pri tvorbe novych linek ze strany stavitele.
V baliku je i vzorkovnik vsech navesti i svetel Au,jakozto soubor Cti_me kde se dozvite vse potrebne od instalace po manipulaci,durazne doporucuji precist!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Download zde:
http://railworks.ofpmafia.eu/dl/downloa ... t-au-tunel
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Na zadost nekolika stavitelu mega trati do TS jsem se rozhodl pro ulehceni databaze vytvorit par static navestidel,ktera nezatezuji databazi a mohou dobre poslouzit na kolejich kde neni potreba tyto databazove modely pouzit,nebo na kolejich vyloucenych oznacenych navesti rucni stuj a na kolejich kde je vjezd zakazan z duvodu napr. havarijniho stavu a pod.
Download zde (CD_Nvst_static):
http://railworks.ofpmafia.eu/dl/category/24-signalizace

Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CD návěstidla

Příspěvek od KaMat »

Luxus, dík
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Vlastik »

Dostal jsem pár dotazů ohledně návěstidel,i když je v manuálu si myslím dobře to vysvětleno,tak zde je širší rozhled na daný problém.
Myslím že to zase trochu víc objasní funkci návěstidel a jejich neznalost:
I. posunová návěstidla:
a) funkční označené jako F ( CD_NvstAs02_Fpos._link10 )
b) nefunkční označené jako N. ( CD_NvstAs02_Npos._link10 ).
aa) Funkční posunové návěstidlo funguje jako dvojsvětelné (zelená/červená) v tomto případě bílá/modrá, všechny vlaky včetně traffic před nim zastaví pokud bude svítit modrá. Projetí je signalizováno jako projetí červené jako na hlavních návěstidelech. Funkční se používají vždy na posunové,vlečkové koleje.
Jejich označení je jen pokud je link na dopravní kolej kde potřebujeme zajistit aby se nesrazil s vlakem co jede po dopravní koleji tak do identity zapíšeme "T",tím zajistíme že vlak z posunové koleje nebude kolidovat s vlaky na dopravní koleji. V případě ale kdy potřebujeme třeba výjezd z depa na soupravu a podobně tak nezadáme nic a použijeme "TAB" na rozsvícení bílé a najedeme na soupravu na dopravní koleji. Prostě pokud nic nezadáme tak nám nekontroluje ten úsek,ale taky nás to nepustí pokud bude kolidovat s trasou jiného vlaku.
Daší je pokud to že pokud posunujeme na dopravní kolej kde je jiná rychlost než 40,tak tu rychlost zapíšeme do identity rychlostí,jinak nezadáváme žádné údaje. To znamená pokud posunujeme na dopravní kolej kde je tratová rychlost vyšší než 40 (45-160) tak do toho linku vždy napíšeme 40. Nemáme v zájmu aby nám posun se řítil rychlejc než dovolují předpisy.
bb) nefunkční posun je vlastně pro traffic vlaky atrapa a nemá žádný vliv na jízdu traffic vlaku. Umístuje se pouze na dopravní koleje a vznikl jen jako zpestření posunu pro vlak hráče,taky nemá žádný vliv ani pro vlak hráče.
Zde se nemusí nic zapisovat ,hráč ví že se posunuje max.40,pokud se najde někdo kdo by chtěl posunovat rychleji tak je dobré tak jako v případě funkčního posunu tam do identity rychlosti rychlost uvést,ale je to zbytečnost. Pro rozsvícení použijeme "TAB" když třeba změníme směr.Nikdy neumístujeme nefunkční posun na posunové nebo vlečkové koleje,je to zbytečné a ohrožuje to trasy ostatních vlaků!
Oboje jak funkční i nefunkční posun se linkuje stejně na všechny koleje kam je možné zajet a nebo navázat na další návěstidlo.
Další co je možné nastavit je tabůlka (CPON) ,nikdy se ale neumístuje na všechny návěstidla,většinou jen na skupinové posunové kde je potřeba vyčkat souhlasu než se správně postaví posunová cesta.
II.Hlavní návěstidla:
vždy linkujeme na všechny koleje kam je možné zajet a to i v případě posunových,vlečkových a podobně kolejí.
Důvod je jasný,dnes už neplatí že vlak musí přijet na dopravní kolej třeba z vlečky na trati a podobně,může jet jako PMD přímo na posunovou kolej,tím odpadá složité šibování ve stanici. Tolik proč linkuji i na jiné než dopravní koleje. Daslší je ten fakt že nikdo ze stavitelů aktivit to nebudfe vědět a může tam postavit cestu,v tom případě pak bude mile překvapen když mu vlak zůstane stát na červenou protože tam není link.
SuZa193
Příspěvky: 2
Registrován: stř 11. říj 2017 18:23:11

Re: CD návěstidla

Příspěvek od SuZa193 »

Zdravím, chtěl bych poprosit o nějaký link na stažení návěstidel, žádný co jsem našel mi nefunguje.
Kutimberk
Příspěvky: 3
Registrován: stř 16. led 2019 17:28:45

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Kutimberk »

Zdravím, mám problém: mám stiahnuté všetky terajšie CSD_M_NAV a nejdú mi nakopírovať do hry cez WinRAR alebo sa mi nezobrazujú v hre :cry: .
Mohol by mi dakto poslať funkčné CSD_M_NAV, ktoré sa dajú nakopírovať do hry a aj ktoré sa zobrazujú v hre?
Vopred ďakujem ;) .
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: CD návěstidla

Příspěvek od sasule »

Nepíšeš, zda to máš do nějaké existující tratě nebo do své.
Pokud by to bylo do své a pokud by to nemusela být přímo ta CSD_M_NAV, tak zkus moje mechaniky (pozor, nutná registrace).
Kutimberk
Příspěvky: 3
Registrován: stř 16. led 2019 17:28:45

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Kutimberk »

Mám to v existujúcej trati čo je 220 - 196 a je to CSD_M_NAV
Lone Wolf
Příspěvky: 1
Registrován: úte 08. srp 2023 16:55:42

Re: CD návěstidla

Příspěvek od Lone Wolf »

Ahoj, je ještě někde platný odkaz na stažení návěstidel včetně návodu?
Odpovědět