Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
mvedo
Příspěvky: 43
Registrován: ned 02. črc 2017 16:08:57

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od mvedo »

BA.
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Ake meno? Ja som bol tiež BA.....Keď tak sz ak by si to nechcel pustiť do eteru.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od sasule »

Ahoj Hekle,
chci upozornit, že ve skriptech prakticky ke všem nákladním vozům od Tebe či Kanka není funkce Update. Docela dost na to řve LogMate, kdy se vypisuje chyba stran toho, že se snaží volat neexistující funkci.
Byť by byla prázdná, bylo by fajn, aby tam byla.

Dobré zpráva je, že skripty jsou - jak jsem se díval - hodně sdíleny, takže by to mělo stačit opravit v pár souborech.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

V prvom rade vsetkym prajem stastny novy rok, trochu opozdene, ale predsa:) Michal mi uz nieco pisal, ked som sa vracal z dovelenky pred Silvestrom ohladne osobných vozov. Poviem to uprimne, nemam predstavu, ako to opravit, kde konkretne je problem a ku mnohym vozom uz nemam Source. Moj cas pre RW je vzacnost, iste ste si vsimli, ze sme s Michalom kabinu tento rok nedotiahli a mna to samotného mrzi, lebo ta kabina uz zabrala x hodin casu a stale nie je hotova, hlavne kvôli mne. Ak si cas najdem, trva hodne dlhu dobu, nez pospominam, co kde a ako. Ked si predstavim riesit v podstate vsetky vozne, ktore su uz hodne dlhu dobu vonku, fakt sa nechcem neustale vracat k minulosti a venovat tomu cas. Osobne mi skor vadi, ze RW ignoruje naklad, co som tu kedysi davno riesil a chcel som vtedy spravit lozene a prazdne verzie, ale jaksi som to vzdal, lebo som nadobudol dojem, ze to vadi len mne, ze sa plna suprava sprava pri jazde z kopce fake.... Ak viete, kde je chyba a ako ju opravit, pripravte to, poslite a ja to velmi rad povesim na web. Z vozov nemam aktualne v source PC ani jeden a co som zbezne pozeral zalohovy HDD, nemam napríklad Glockyho zlozku vôbec, demove vozne taktiez povacsine len zdrojaky maxka, z Kankovych je tam chaos uz taktiez. Neberte to nijak v zlom, ale priorita je pre mna momentalne , co sa tvorby do RW tyka, dokncit kabinu a vydat taktiez slovenske verzie 36X, ktore uz niekolko mesiacov cakaju.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od sasule »

Nečekal jsem odpověď tak rychle, no každopádně - jasné a chápu.

Zkusím pobádat - jestli jsem viděl dobře, tak skripty nákladních vozů jsou pouze o koncovkách, to by mělo jít nějak odhadnout. Když se mi to povede, určitě dám vědět.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Já jen dodám, že jsem na tom s časem podobně jako Hekl. Ani skriptově nejsou SK mašiny dotažené do konce, takže to není jenom vina Hekla. ;)

Co se týče těch vozů, tak pokud si matně vzpomínám, tak snad ani žádný skript potřeba není. Minimálně ne pro ty koncovky. To co tam teď je je nějaká historická fosílie. :mrgreen: Zkuste někdo ten skript odstranit úplně. Podle mě to na chování vliv mít nebude. Pak by se tam mohl dát jen default prázdný skript, který by teda obsahoval prázdnou funkci Update, aby neřval log, a funkci pro předávání zpráv v rámci consistu.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od sasule »

Vyzkouším, uvidím. Já si pořád myslím, že by neměl být problém zreplikovat stávající "fosilii" do funkčního stavu. Zkusím dnes po práci 8-)
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Ok. Takže v podstate to bee môžem teda zo stránky zmazať...... Straší to tam pol roka ako nedostupné a celkom zbytočne.
Uživatelský avatar
Pets
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 03. bře 2016 17:34:54
Bydliště: Brno

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Pets »

A nebylo by možné tedy v tom případě tam nechat alespoň tu původní verzi Bee273? Nebo to bylo úplně nepoužitelné?
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od JachyHm »

Michal píše: Co se týče těch vozů, tak pokud si matně vzpomínám, tak snad ani žádný skript potřeba není. Minimálně ne pro ty koncovky. To co tam teď je je nějaká historická fosílie. :mrgreen:
Jaký pak matně vzpomínám? Vždyť to není ani 14 dní, co jsme to spolu řešili :mrgreen:
JH
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Asi mi už paměť neslouží, ale my jsme spolu řešili to, že není potřeba žádný skript? A vyřešili? Vyzkoušel jsi to? Já myslím, že žádný závěr v tomto směru nepadl. Takže opravdu platí to, co jsem zkoušel tenkrát, když ty vozy byly aktuální. A na to si vzpomínám opravdu jen matně. Hekl vám dal možnost se realizovat, tak můžeš začít. :mrgreen:
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od JachyHm »

Vyřešili. Nahradil jsem to prázdným. Jenom s funkcí Update a Initialise. Nic jiného zda se není potřeba. A světla jsou pojmenované podle konvence RW, takže si je zhasíná a rozsvěcí skript hry.
JH
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

V tom případě jsi mě o tom ale zapomněl informovat. Koukám do Skypové komunikace a nic takového tam nevidím.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od sasule »

Jak jsem slíbil přidávám soubor se skripty pro vozy. Nic převratného, pouze základní skript s funkcemi Initialise, Update, OnControlValueChange (mohlo by se hodit) a OnConsistMessage (aby fungovalo předávání zpráv po soupravě).
Obsaženy jsou složky:
- CS_Adoon -> GLocky,Kebarko,Smejki
- Dem
- Hekl
- Kank
Vše jen vozy a v archivu se prakticky omýlá jeden skript jen jinde a jinak pojmenovaný.
Mělo by stačit nakopírovat, přesto raději zálohujte.
Přílohy
Vozy.zip
(10.16 KiB) Staženo 390 x
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

Trošku prosím popíš o čo ide a prečo to mám vlastne stiahnuť. Nejak nesledujem celú diskusiu. Dík.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od sasule »

To už je jako na výšce, kde jsi musel obhajovat svou práci :D (nic ve zlém)

Výchozí situace - ve skriptech vozů chybí funkce "Update", která je volána. Jelikož neexistuje ve skriptu, ale je pokus ji volat, vzniká problém. Do LogMate se neustále v celém trvání scénáře vypisuje hláška cca "Cannot call non -existing function". Čistě experimentálně zjištěno má toto vliv na fps a padání scénáře.
To, co jsem udělal, je pouze prkotina, kdy jsem vzal skript, jenž má pouze základní funkce "Initialize", "Update", "OnControlValueChange" a "OnSignalMessage". Pokud má skript tyto funkce (byť prázdné), pak proběhne OK.
Ve výše uvedeném archivu je rozkopírovaný tento skript na místa, kde se vykytoval chyby plodící skript (skripty byly stejné, minimálně seděly velikosti souborů, plus jsem dostal info o tom, že se jen kopírovala jedna verze skriptu na různá místa - různé modely)
Tož tak tedy ve zkratce.
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

sasule píše:To už je jako na výšce, kde jsi musel obhajovat svou práci :D (nic ve zlém)
To nie je o obhajovaní.....Musíš rátať aj s možnosťou , že existujú taký ako ja, čo ničomu nerozumejú. A teda nevedia vôbec o čo ide. Za popis ďakujem. Kľúčové info pre mňa bolo vplyv na fps a pád scenára......To je pádny dôvod to tam dať a prepísať.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Něco málo z aktuálního stavu prací na 362 SK. V podstatě jde jen o opravu připomínek, které se mi sešly.
https://youtu.be/JbCFtg9CD6A
Co se týče jističů, na panelu je jeden neoznačený (viz video), tak jsme ho s Heklem využili jako jistič Mirelu, i když víme, že tam ve skutečnosti není. Správný jistič se nachází ve skříni elektroniky, kterou nemáme modelovanou. Když by to hodně vadilo, tak to zrušíme, ale počítejte potom s tím, že když zkazíte D1 test Mirelu, tak ho ničím nevyresetujete a budete muset ukončit scénář. ;) :mrgreen:
mvedo
Příspěvky: 43
Registrován: ned 02. črc 2017 16:08:57

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od mvedo »

To je tak zlé , keď nemám čo skritizovať . :D Ale nie , v kritizovaní sa nevyžívam , chyby robíme všetci ...
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Takže jsi se svým zvukem diagnostiky spokojený? :)
Odpovědět