Train Sim World

Novinky o TSW
Odpovědět
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Train Sim World

Příspěvek od KaMat »

Zaregistroval jsem správně, že půjde opět nastavit jen dvou rychlostí ? To je málo :(
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Michal píše: ned 16. pro 2018 22:34:50 Romane, já tvé nadšení zchladím hned u té návěstní soustavy. :) Pokud jsem Mattovi rozuměl dobře, tak říkal, že nefunguje úplně správně. Asi to souvisí s tím, jak ten jejich dispečer zachází s obsazenými bloky. To ani pro naši návěstní soustavu není dobré, protože ti povolí další "kolizní" cestu hned, jakmile uvolníš rozhodující výhybku. :roll:
Mám takový pocit, že ty kolizní úseky ale byly v editoru označeny. Byly to jednotlivé výhybky a celkem to i korespondovalo s tím, jak při testu scénáře v editoru je na 2D mapě vidět to obsazování jednotlivých úseků. Možná to půjde editovat. Bylo by to něco na způsob izoláků. Ale je to vaření z vody. Snad bude i nějaké video přímo z editoru tratě a tam bude ukázáno, jak se umístí a nastaví návěstidlo (linky ?).
Pokud si vybavuji, tak v německé trati se mi návěstidlo při křižování vlaku přestaví na volno až teprve po projetí křižující soupravy kolem návěstidla, tedy uvolil celé zhlaví. Musím to ale zkusit až bude čas. Možná jsem si to jen vsugeroval :). Ale v tom celodenním scénáři jsem několikrát (ponejvíce při odjezdu z Hagenu), čekal až projede křižující vlak.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

KaMat píše: pát 14. pro 2018 16:43:16 No, musím říct, že nastavení ohledně kolejí je tam požehnaně. Až narazím na zmínku, že půjdou naklápět i obloukové výhybky, budu mít radost :D
Zatím Tě zklamu. Vydal jsem se pěšky na obhlídku tratě a zhlaví s převýšením (tedy v místě výhybky) jsem nenašel :(
Přílohy
20181218193456_1.jpg
20181218193341_1.jpg
20181218193432_1.jpg
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Train Sim World

Příspěvek od KaMat »

Možná tam ty možnosti budou, jen se jim to nechtělo aplikovat do tratí. Další možnost je, že ten úsek není klopený ani v reálu.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Tady pár dalších střípků informací:
https://live.dovetailgames.com/live/tra ... -sim-world

Například animace na modelu se (většinou?) nebudou dělat v modelovacím programu, ale pomocí blueprintů. Taky tam dost chválí ten jejich SimuGraph.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

V podstatě to odpovídá tomu, co jsem viděl na instruktážních videích UE. Z mého pohledu to znamená prakticky zahodit vše co se člověk naučil a začít znovu. Tak pro mně bude schůdný tak editor scénáře, možná tratí . O modelech objektů asi v mém podání už nemůže být ani řeč.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Train Sim World

Příspěvek od anry »

Zdravím, tak jsem si to dnes koupil. Všechno pěkný, až na ty rozsekaný nudle, co mají být déšt. To je něco strašnýho. Všechno tak pěkně realný a toto, hanbablejt. Takto, kdyby měl v noci za deště vidět např. každý šofér, tak by byly plný vrakáče. Po této stránce zlatý TS.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Train Sim World

Příspěvek od 750225lentilka »

Romane, máš pravdu. Tu britskou trať jsem si koupil a jízda s tou 101čkou je špica. Navíc ještě musíš lidem otevřít a pak zas za nimi před odjezdem zavřít a zajistit dveře. No, podél rychlíku se pak slušně proběhneš. Simulace jako taková je od prvního DLC už hodně jinde.
Ale stejně nejradši mám Ruhr-Sieg, ráno si dojít do šturcu pro soupravu, nahodit si ji, udělat si zkoušku brzdy a další. Až snad někdy v budoucnu bude MP, tak tohle bude špica!
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Train Sim World

Příspěvek od Echineo »

Napadlo mi, že keď bude možné vytvárať vlastný obsah, bolo by fajn zdieľať spoločné veci. Napríklad niekto naprogramuje funkčný Mirel tak by ho dal na Github aby ho mohol použiť aj niekto iný a ušetril tak čas. Cítite to rovnako alebo by bolo podľa vás lepšie keby si každý naprogramuje svoje a ak áno tak prečo?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Na Steamu jsou tento víkend docela pěkné slevy...
https://store.steampowered.com/dlc/530070/
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

no, asi jim dám těch 18e za ten Ruhr - Sieg :lol:
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od sasule »

Jo, pěkná trať. Ale je fakt, že mě trochu omrzelo pořád jezdit "nahoru" a dolů. Zpracování tratě se mi líbí.
A pokud přijdeš na to, jak ty německé stroje rozsvítit v noci tak, aby bylo vidět aspoň něco, budu Ti vděčný :-)
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

Odpoledne na to mrknu a dám vědět :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

sasule píše: pát 18. led 2019 9:26:06 Jo, pěkná trať. Ale je fakt, že mě trochu omrzelo pořád jezdit "nahoru" a dolů. Zpracování tratě se mi líbí.
A pokud přijdeš na to, jak ty německé stroje rozsvítit v noci tak, aby bylo vidět aspoň něco, budu Ti vděčný :-)
Nepřijde :lol: . Víc to nesvítí. Ta 185 ještě jde, ale 143 ... Snad nejlépe svítí řidičák.
Já zase dlouho nemohl přijít na to, jak rozsvítit celý vlak z lokomotivy a běhal jsem jako průvodčí vůz po voze aby cestující nebyly po tmě :)

Jinak spíš doporučuji Crompton Class 33. Kdo má rád zvuk Zamračený, bude potěšen :). A ty vakuové brzdy... Zážitek.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

tak jsem na to koukal a těžko to může svítit víc, když nefunguje tlačítko high beam (na 185.2), resp. funguje, ale pokud mám světla "bright", tak se mi po stisku tlačítka pro dálkové naopak ještě ztlumí :lol: fix samozřejmě v nedohlednu, ale co by jsme od DTG chtěli... :roll:
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Highlander »

Subterra píše: pát 18. led 2019 23:59:09 ...ale co by jsme od DTG chtěli... :roll:
No právě. Jedině leda tak pořádnou slevu. Chvíli jsem nad těmi -40% váhal, ale nakonec si raději počkám, až nabídnou -50%. Větší cenu ty jejich hratelné demo-polotovary nemají. Naposledy jsem se napálil u West Somersetu... ty jejich zmršené výhybkové přídržnice, doleskla oježděné... :lol:
Ještě že ta trať není zatrolejovaná a'la DTG.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

Já jsem od nich za plnou cenu nekoupil nikdy nic a tyhle jejich "úlety" mě pouze utvrzují v tom, že dělám dobře. Pořád je to ale dle mě to nejlepší, co je pro TSW dostupné (solidní výsměch hráčům... :roll: ). Akorát mě teda neskutečně s*** problíkávání TV v dálce (jako když je v TS nízký AA) a stejně tak některé prvky v kabině jako např. osvětlení ovládacích tlačítek u displayů. Hru hraju ve 4K na ultra s TAA, mám upravený Engine.ini, mám upravený NV panel a stejně je to bída, i když teda sakra lepší bída, než čeho se dá dosáhnout pouze v nastavení hry.
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Highlander »

Subterra píše: ned 27. led 2019 11:49:17 Já jsem od nich za plnou cenu nekoupil nikdy nic a tyhle jejich "úlety" mě pouze utvrzují v tom, že dělám dobře. Pořád je to ale dle mě to nejlepší, co je pro TSW dostupné (solidní výsměch hráčům... :roll: ). Akorát mě teda neskutečně s*** problíkávání TV v dálce (jako když je v TS nízký AA) a stejně tak některé prvky v kabině jako např. osvětlení ovládacích tlačítek u displayů. Hru hraju ve 4K na ultra s TAA, mám upravený Engine.ini, mám upravený NV panel a stejně je to bída, i když teda sakra lepší bída, než čeho se dá dosáhnout pouze v nastavení hry.
Njn, ve 4K už je úplně všechno vidět, proto se do toho zatím nehrnu, jenom by mě to taky s.... Mám jenom o něco lepší starší "klasiku" full HD, tj. 1920x1200 v Borderless, plus k tomu pomocný display 1600x1200 pro mapy, apod., oba DELL.
Je fakt, že v roce 2019 je TSW pořád to nejlepší, ovšem za ty peníze ve full price (prozatím 8 addonů a' 30€ + 2 x solo loko a' 15€ = 270€ celkem, což už je cca 7000Kč !!) by to mohlo být někde úplně jinde. Nejdražší hra na světě?? :?: Snažím se to kupovat v -50% slevách, u loko jsem ochoten i za -40%... Jinak bych za tu získanou "kvalitu" pohrdal sám sebou.
Jedině schopná konkurence, případně masivní nezájem zákazníků to kupovat ve full price, s tím může něco udělat. Buď půjdou s kvalitou výrazně výše, plus vytlačí konečně i ten World editor, anebo s cenou znatelně dolů. Ta první možnost je u DTG málo pravděpodobná.
Uvidíme, co letos předvedou na Auranu s TRS2019, ovšem po minulé New Eře jsem rovněž skeptický.
Jediné co může trochu utěšit je, že v jiných odvětvích herního průmyslu to může být ještě výrazně horší. Jako příklad uvedu teď už nechvalně známou Battlefield V z loňského roku, která se stala totálním propadákem a odstrašujícím příkladem všem. A to měla rozpočet přes 100.000.000 USD...
Naposledy upravil(a) Highlander dne úte 29. led 2019 9:03:40, celkem upraveno 1 x.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

Já to mám ve 4K, jelikož ve full hd se na to nedalo koukat už vůbec viz.: https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1231592380 tohle je full hd+ultra, prostě na max bez editu Engine.ini a NV panelu. A to ta hra na screenech vypadá ještě mnohem líp, než když to hraju. Prostě od hry v roce 2018 na plné detaily očekávám něco jiného, než co je vidět na screenu. Řekl bych, že dost podstatný vliv na to měl taky příchod konzolové verze, jelikož s vydáním Rapid Transit proběhla "optimalizace" formou dost podstatného snížení celkového grafického vzhledu a pár týdnů na to následovalo oznámení konzolové verze. Schválně jsem se na to ptal na steamu, jestli to zhoršení není jenom můj pocit, ale všichni ostatní mi tam taky psali, že to visuální zhoršení taky zaznamenali.
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Highlander »

Taky se mi jevilo, že původní CSX v TSW vypadal celkově mnohem lépe. Dnes mám z celého TSW vizuální dojem, že je to trochu lepší starý TS201x>...
A to mám dnes už zastaralou grafiku Radeon R9 270X... Do lepší ale nepůjdu, dokud ta stará slouží a dokud to v TSW nebude stát za tu výměnu.
Koukat se na rozvětvené troleje nad vyhýbkama a na jejich vyleštěné přídržnice do špičata, na to mi postačí i méně výkonná grafika... :)
PS: Právě jsem obdržel informaci, že nový TRS2019 je údajně (opět) totální propadák. Tak to asi v DTG spadl všem kámen ze srdce...
Bohužel pro nás, uživatele.
Odpovědět