Rychlost jízdy vlaku ve scenáři

Pokud něco nevíte, podívejte se nejdřív zde
Odpovědět
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Rychlost jízdy vlaku ve scenáři

Příspěvek od alesino62 »

Ahoj Chci se zeptat. Tady jsem se dočetl, že rychlost vlaku ve scenaři jde nadefinovat. Ted mě zajímá jestli se musí u každeho vlaku nadefinovat rychlost. Já myslel, že rychlost vlaku určuje návěst nebo rychlostník. Mě se totiž děje ve scenáři to, že vlak projede vjezdove návěstidlo 40cet a výstrah, sníží rychlost na těch 40 a po vjeti za výhybku určene koleje se vlak začne rozjíždět řekl bych až na 60-70. A dělá to i posun. Linky náv. jsou řadně ustaveny tak ted nevím co je špatně.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Rychlost jízdy vlaku ve scenáři

Příspěvek od Subterra »

rychlostí podle návěstidla pojede jenom do místa, kde je umístěn link, pokud má pak samotná kolej nastavenou rychlost 70, tak zrychlí na 70.
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Rychlost jízdy vlaku ve scenáři

Příspěvek od alesino62 »

Jenom že já tu rychlost v pravidle přepisuju na 40km tak to nechápu.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Rychlost jízdy vlaku ve scenáři

Příspěvek od Subterra »

si kus tý koleje označ a vpravo ti vyskočí okno, jaký má ta kolej aktuálně nastavený rychlosti
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Rychlost jízdy vlaku ve scenáři

Příspěvek od alesino62 »

Jo to vím je tam 120 ale ja to přepíšu na 40 a označim manipulačni kolej
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Rychlost jízdy vlaku ve scenáři

Příspěvek od alesino62 »

Jak potom fungují rychlostníky Pokud se nastaví jak mají být, tak by to vlak měl respektovat bez ohledu na rychlosti koleje
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Rychlost jízdy vlaku ve scenáři

Příspěvek od Míla »

Ale kdepak. Rychlost vlaku se řídí dle rychlosti v koleji, totéž rychlostník. Když bude nadefinována v koleji rychlost 60, bude i na rychlostníku 60. A pokud zapíšeš do rychlostníku, u kterého se rychlost zapisuje třeba 80, tak vlak pojede rychlostí jaká je nadefinována v koleji, tj.60. Vlak respektuje rychlost danou v koleji.
alesino62
Příspěvky: 42
Registrován: úte 20. kvě 2014 10:27:32
Bydliště: Česky Těšin

Re: Rychlost jízdy vlaku ve scenáři

Příspěvek od alesino62 »

Ahoj Nemůžu pořád na to přijíd. Mám natahnutou kolej z rychlosti 20 a jakmile posun přejede přes link posun. náv. souprava se rozjede ja nevím na kolik. Prostě to nerespektuje rychlost v kol. Co dělám špatně. Přitom kol. ve stanici mám na 30km tam to dodržuje. Ale posunovaci a vlečkovou kol. to neposloucha.
Odpovědět