Train Sim World

Novinky o TSW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Subterra píše: pát 27. zář 2019 23:43:39 No v TS je BR 294 jedno z nejhorších vozítek :roll:
Ale taky úplně to nejstarší ;). Jen po nějaké době dostala PZB. Jinak je to prazáklad Railsimulátoru.
750225lentilka píše: pát 27. zář 2019 22:24:44 Už někdy v červnu se to psalo na jejich fóru, že se něco chystá. Navíc konkrétně BR 294 byla v seznamu chystaných DLC které uniklo ven a má ho na stránkách Pampalini. Tak snad brzo...
Dokonce, pokud jste pozorně sledovali Mattovo video z editoru scénářů, tak Jste si mohli všimnout, že BR 294 měl v nabídce lokomotiv.
Další věcí, kterou jsem pochytil je, že experimentují s dálkovým ovládání této lokomotivy. Tak jako v reále by Jste mohli (možná) běhat okolo a řídit lokomotivu rádiem. Dokonce Matt potvrdil (už si nepamatuji kde), že TSW toto umí. Tak uvidíme... Ale už by to ten diesel pro německé tratě chtělo...
Raději bych ale Ragulina (Ludmilu) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

Však já to píšu vzhledem k tomu, že většina aktuálních modelů pro TSW jsou dost pravděpodobně "recykláty" TS a tudíž s tím přicházející obavy, jak dalece "zrecyklují" tu 294. Osobně bych bral na posun spíš Voith Gravita (BR 261) nebo něco tomu podobné, ta v TS není špatná, ovšem má celkem dost těžkopádné ovládání. Ludmila (BR 232) by byla taky zajímavá. Do TS jsou 2 modely, jeden je od DTG tuším a druhý od vR, ale taky mě ani jeden nijak extra nenadchnul. Jinak mě z diesel trakce napadá ještě Herkules (2016) nebo diesel traxx, ale ty nejsou na posun.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Nejsou to recyklované modely. Mé podezření u BR155 se při porovnání modelů nepotvrdilo. A hlavně BR155 je prakticky to nejlepší, co DTG vydal. BR 294 je prehistorický model který nemá absolutně šanci pro export do TSW. Je to to samý, jako když bych do TSW exportoval Pikkovy modely z MSTS. Už v RW to je hraniční. Bylo by nutno vyřezat dveře, okna a já nevím kde co. Kdo modeluje ví, že je jednodušší začít od znovu než se trápit se starým modelem.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

Tak pokud to budou muset znova vymodelovat, tak tím líp. Otázkou je, jak dalece budou schopni využít možností TSW, resp. UE.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Jenom taková zajímavost. Nevěřil bych, že do TSW něco takového vůbec bude :). Všiml si někdo něčeho na screenu níže ? :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Máme první náš vůz. :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Tak tak :) . Pokud mně paměť neklame, je to absolutně první vozidlo našeho dopravce v komerčním addonu...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Nový addon vyjde 10.10.2019
https://live.dovetailgames.com/live/tra ... tal-wonder
A naštěstí pro uživatele PC zatím nezrušily předprodejní slevu 10% i když se to těm od konzolí nelíbí :mrgreen:
https://store.steampowered.com/app/1010 ... ute_AddOn/

Osobně kvituji, že už i Německu (v Anglii a USA již dávno) nereznou přídržnice a jiné nepojížděné části výhybek :mrgreen:
A jsem zvědav jak nebo spíš zda vůbec, je řešena volba systémů a s ní související funkce sběračů na BR 185.5. A případně na to, zda loko pojede i na nesprávný systém :roll:
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Train Sim World

Příspěvek od 750225lentilka »

Nevím,kam to zařadit, nicméně pampalinimu ze stránky trainsim.cz se daří poměrně úspěšně "hackovat" soubory v TSW a různě si s nimi hrát. Spojil takto už dvě tratě dokupy a teď se mu povedlo převést Talenta z Lipské trati na Wuperskou. Následně tento počin vypustil i ven. Má to prý zatím své mouchy a ještě je s čím laborovat. Nicméně, docela zajímavá věc.

http://www.trainsim.cz/?mod=article&showid=2273&query=
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od CRR144 »

Keď som si prečítal čo všetko ti spôsobý pád a plus to že to nemá ešte aj podvozok na strednej časti, tak sa vôbec čudujem, že to niekto stiahol. AKo dať si do hry niečo čo ti spôsobý nestabilitu, je dosť mimo..Je fajn, že tomu rozumie a že dokáže to čo dokáže, ale toto je celkom zbytočné, taký addon. Môj názor.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Train Sim World

Příspěvek od 750225lentilka »

Beru to spíše jako takovou zajímavost, co se může stát, když se v tom hrabe i někdo jiný, než autoři. Každopádně ano - moc použitelné to nebude...
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

No mě třeba tohle přijde super, ne samozřejmě to, že to teď pořádně nefunguje, ale ten potenciál spojení tratí. Celý problém ohledně neúplné funkčnosti je podle mě v tom, že nemá korespondující jízdní řády (trasy) pro spojenou trať a proto se mu po přechodu na RSN nestaví návěstidla a nakonec skončil ve šturcu. Opět super věc, která se musí jen doladit a musel s ní přijít někdo z venku. Proč tohle nenapadne DTG, aby si takovéhle věci ověřily a tratě tomu už dopředu uzpůsobily? Vždyť jsou sami proti sobě, lidé by pak víc kupovali navazující DLC, aby se jim tratě protáhnuly. Něco podobného je i pro TS např. Mighty Seddin + Berlin - Leipzig. U TS jsou takováto spojení i na Workshopu, např MA+MG jako jedna trať, pak je tam tuším i Trier - Köln, což je spojení Köln - Koblenz a Koblenz - Trier.
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od CRR144 »

On na to nejak dôjde. Keď to dokázal spojiť, tak to hádam dokáže aj rozchodiť. Mne šlo len o tú jednotku flirt. To moc použitelné nie je....A otázka je čo stým urobý upgrade hry na vyššiu verziu.?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

750225lentilka píše: sob 19. říj 2019 19:50:55 Nevím,kam to zařadit, nicméně pampalinimu ze stránky trainsim.cz se daří poměrně úspěšně "hackovat" soubory v TSW a různě si s nimi hrát. Spojil takto už dvě tratě dokupy a teď se mu povedlo převést Talenta z Lipské trati na Wuperskou. Následně tento počin vypustil i ven. Má to prý zatím své mouchy a ještě je s čím laborovat. Nicméně, docela zajímavá věc.
Osobně jsem to přezkoušel a Pampalinimu napsal můj názor. Dost nešťastné je nahrazovat čtyř vozovou jednotku třídílnou. Ten podvozek tam nikdy nedostane. Jak sám píše, je součástí hlavového vozu. Také trakční charakteristika je úplně mimo. Jasně, jako pokus je to výborné, jen by bylo přínosnější, pokusit se nahrazovat nákladní vozy v jiných addonech. Ale to je můj názor! Jeho práce je v principu dobrá.
To spojení tratí je bez scénáře pro spojenou trať také jen "jako". Normálně se jezdit nedá. Nehledě k tomu, že v reále tam existuje pouze přímá nákladní doprava ;). Ale to je poslední, co by komu vadilo.
Osobně si myslím, že se mu nepovede vnutit třívozovku do scénáře bez kolize. Musel by upravit i vlastní soupravu ve 24.h scénáři... Třeba to dokáže hacknout :).
Subterra píše: ned 20. říj 2019 8:47:32 Proč tohle nenapadne DTG, aby si takovéhle věci ověřily a tratě tomu už dopředu uzpůsobily?
Podle mně to moc dobře vědí že to jde. Pro ně by to ovšem znamenalo vytvořit kompletně nový 24.h scénář, což na takto rozmanité trati nebude až tak jednoduché. Ale snad by tam šli vložit některé průchozí vlaky jako nová vrstva. Podobně jako v posledním addonu. Kdo má RSN nebo MSB, má v RRO i AI provoz a řiditelné vlaky RE. Ostatní ne.
Už moc dobře je profláknuté, že brzdou vývoje jsou konzole. Takováto trať by mohla býti problémem. A jelikož to vypadá, že z toho mají slušné procento tržeb (možná i vyšší než z PC), musí na ně brát ohledy. Ve vlastním zájmu si nemohou dovolit preferovat jednu skupinu uživatelů. Už s editorem je problém, když vešlo ve známost, že nebude (pokud vyjde) pro konzole. Je na to dost negativní reakce od hráčů na konzolích.
Ale i pro něco je to dobré, postupně se učí tratě optimalizovat tak, že na PC není problém hrát (až na obří stanice) při 60 fps.
Budu nad tím taky muset zabádat abych dostal britské lokomotivy z WSR na NTP ;) . Nahrazením lokomotivy za jinou mi snad nic chybět nebude :).
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

@Roman

No kozolisti by se měli hlavně zamyslet, co by tam asi tak chtěli tvořit...si tam stejně nikde nic nestáhnou a druhak si nějak nedovu představit, něco dělat v editoru na konzoli. Mně kolikrát tečou nervy i na pc a natož kdybych měl místo myši analog... :lol: Každopádně tím jde ta hra akorát víc do *****, chtělo by to konkurenci jako sůl. DTG teďka akorát využívá toho, že má monopol víceméně na poli železničních simulátorů.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Subterra píše: pon 21. říj 2019 21:03:16 No kozolisti by se měli hlavně zamyslet, co by tam asi tak chtěli tvořit...
Scénáře, to je oč tu běží. Hlavně z důvodu možnosti jezdit si se zakoupenými vozidly jak chtějí a kde chtějí.
Takový editor trati bude 99% uživatelům úplně ukradený, jelikož editovat tratě dtg nepůjde (spojení není editace), objekty DTG nepůjdou použít (bude nutno vytvořit své objekty a i pokud jejich trať rozbalíte, exportované uasset soubory zpět do editoru UE nenacpete) a vytváření světelné mapy trvá i s výkonným HW sakra dlouho. Také s objekty z RW i pokud vlastníte zdrojáky to není při použití v UE tak úplně jednoduché. UE nepřekousne spousta věcí, se kterými engine RW pracoval. Například dva různé UVs kanály... Tak ani ukrást objekty někoho z jiného simu bez znalosti modelování a postupů nebude tak jednoduché.
Konkurence: to už je obehraná písnička. Sám bych ji uvítal, ale kde nic, tu nic. Asi je nějaký důvod, že se do toho nikdo nehrne :lol: .
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od CRR144 »

Ľudia sú nespokojný nech bude čo bude. Stále budú nespokojný. Keby tu bola konkurencia, tak budú nespokojný s ňou, alebo s reakciou DTG na konkurenciu a atď,atď,atď....Proste vždy bude niekto nespokojný. A spravidla sú to stále tý istý , ktorí sú nespokojný stále a za všetko....Od čias MSTS tu máme veci o ktorých sme vtedy nemali odvahu ani len snívať. Teraz to tu reálne funguje. Výsledok ? To isté reptanie a mrmlanie. :lol:

Neprekvapuje ma to, lebo je to základná vlastnosť človeka. Vždy chce to čo práve nie je , alebo sa nedá. To že 10-rokov sa čakalo na lepší sim, ktorí tu je si už dnes nikto ani nevšimne :) :)
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

Takže když ti v autě nepůjde řadit 5 a 6st., tak to nebudeš řešit, protože dřív taky auta tolik rychlostí neměly? Promiň, že chci od hry v roce 2019, aby se jí koleje vykreslovaly na větší vzdálenost, než je 5m, stíny zrovna tak, kabina sama nesvítila v noci, slunce nesvítilo skrz střechu na pult.... Ve většině případů všechno, na co lidi u TSW nadávaj, jsou věci, co prostě během jízdy bijou do očí a když se mi něco nelibí, tak to řeknu.
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od CRR144 »

Je to myslené všeobecne. Ale keď si myslíš, že som trafil práve do teba, tak ok :)
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

Mě je celkem jedno, jestli jsi se trefil nebo ne, reaguju na tvoje že lidi jsou věčně nespokojený (což je pravda), ovšem v tomhle případě je to aspoň z mého pohledu více než oprávněné.
Odpovědět