Main Spessart Bahn

Zajímavé obrázky a videa ze hry
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Michal »

Jezdí auta přes ten kruhový objezd korektně nebo se tam zjevují a mizí?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Michal píše: ned 24. úno 2019 12:17:00 Jezdí auta přes ten kruhový objezd korektně nebo se tam zjevují a mizí?
Korektně . Sice je to takové "legrační", ale jezdí. Spíš jsem neviděl auto větší než pickup :lol: . Asi Němci vozí vše vlaky. A kamion by se na tom kruháku asi zlomil.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Echineo »

Nechápem prečo vôbec riešite takéto detaily...je to Train Sim World nie Real World Sim alebo čosi podobné.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Michal »

Zajímalo mě to, tak jsem se zeptal. To je takový problém?
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od sasule »

Ad Echineo: Po trápení s křižovatkou v RW, kde jsem se výsledku nedobral a auta se zjevují a mizí v místech spojení se silnicí, mě toto dosti zajímá.
Nehledě k tomu, že pokud se nemýlím, tak provoz nebo funkční závory jsem v TSW ještě nepotkal.

Možná je to detail pro Tebe (to Ti neberu), ale pokud mám "T" křižovatku kousek od tratě, tak to vypadá extrémně hnusně, když se auta zjevují a zase mizí. Takže pro mě z pohledu stavitele to zanedbatelný detail není.
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Echineo »

Mne by vôbec nevadilo keby tie autá boli pohádzate staticky po uliciach. Križovatku tvaru “T” by som vyriešil jednoducho tak, že autá by jazdili iba po hlavnej a na vedľajšiu by som sa vykašľal poprípade tam dal auto staticky, ktoré “čaká na medzeru”. Funkčné závory je podľa mňa tiež len detail, koľkokrát sa stane, že sa pokazí PZZ a budú hore? No určite nie každý deň.

Edit: to je môj názor a nič ti neberiem iba konštatujem ako to vidím ja
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

sasule píše: pon 25. úno 2019 9:21:49 Možná je to detail pro Tebe (to Ti neberu), ale pokud mám "T" křižovatku kousek od tratě, tak to vypadá extrémně hnusně, když se auta zjevují a zase mizí. Takže pro mě z pohledu stavitele to zanedbatelný detail není.
Na křižovatkách není simulován nějaký náhodný provoz. Auta odbočují pouze jedním směrem. I na kruháku. Ale nikde jsem si nevšiml mizení nebo objevení auta uprostřed silnice či na počátku (konci) jak je běžné v RW. Většinou právě auta najíždí na "hlavní" (myšlena silnice dle trati) někde z "poza rohu" a opět tam odbočí a mizí na skrytém místě. Sice je na většině silnic provoz jen jednosměrný, ale umí to i oba směry. Je to asi o definici. Dost možná je ten vliv na fps, jak píše Matt, opravdu výrazný a musí se se silniční dopravou opatrně.

Je to sice banalita, ale opravdu (dle mého názoru) je rozdíl, pokud jedete několik kilometrů podle silnice a nepotkáte ani auto nebo zda tam auta jedou, byť třeba jen jedním směrem.

Když už se tady řeší v galerii :roll: nějaké věci ohledně tratě, napíšu pár poznatků.
Jeden nakousl již Dominik v jiném tématu a to je optimalizace pro konzole. Sice to i pro dost uživatelů hrajících na PC bude přínos, ale ta trať je optimalizovaná na můj vkus až moc. Na jednu stranu je pěkné, že na UHD to běží na 40 - 60 fps, ale na úkor kvality. Hlavně je brutálně optimalizovaná vegetace. To že se načítají lody, bych ještě překousl. Ale to že s tím zároveň doskakují stíny, to mně vyloženě nas.... :mrgreen: . Bylo tedy třeba aktivovat parametr "foliage.LODDistanceScale". Původně jsme měl hodnotu 3, ale dostačující je pouze dvojnásobná vzdálenost načítání lodů vegetace. Hned je trať o něčem jiném.
Naopak, co musím pochválit, je servisní, dvaceti čtyř hodinový režim. Tady takřka dokonalý. Vlaky jezdí v minimálních intervalech (na blok :D ), vzájemně se předjíždí, křižují v obratových stanicích, některé jedou jen část tratě a AI náklady přivěšují a odvěšují postrky. Všechny vlaky v režimu lze pak vybrat jako vlak hráče. Opravdu se jezdí "na čas" a ne "na prioritu" jako v RW.
Když se někde zdržíte výrazněji se svým vlakem, dle jízdního řádu před Vás "pustí" vlak, který Jste měli předjet. Moc pěkně to funguje. A bez kolizí.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Jen pro zajímavost ty dva rozdílné shadery na stejné lokomotivě popsané v jiném (též nesouvisejícím) vlákně :?
Stejná intenzita deště …
185.2 RSN (DB)
Obrázek
185.2 MSB (DB Railion)
Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
dall001
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. dub 2014 16:39:19

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od dall001 »

Na jednom oficiálním screenu byli vidět i ptáci, což by taky hodně oživilo okolní svět, byl to fake screen?
AMD FX6350@4.1GHz, 8GB DDR3, Sapphire Radeon PULSE ITX RX 570 4GD5, 4GB GDDR5
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Michal »

Při obratu soupravy v Gemündenu. U nás bych se tomu nedivil, ale že už ani Němci neumí poslouchat... :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Jo, to je v TSW normální :). U tratí, kde máš soupravové vlaky do depa , taky kolikrát vezeš spoustu lidí :). I na zahraničních fórech se tomu smějí, a vtipkuje se o zaměstnancích jedoucích do práce.
Od DTG (Matt) jsem narazil a jedno prohlášení. Funkce pro výstup cestujících z vlaků jedoucích do depa je v TSW obsažena, ale jako spousta dalších věcí nefunguje :mrgreen: . Kupodivu ani nepsal, že to je v pořadí (obligátní prohlášení). Na rovinu napsal, že je to nefunkční :roll:
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Michal »

Já jsem je šel i vyhodit, ale odmítli se zvednout. :mrgreen: Všiml jsem si i jiných věcí. Třeba peronů plných lidí i po odjezdu zjevně posledního vlaku toho dne. :lol: Když jsi zmínil vlaky do depa, tak je celkem škoda, že když se vystavuje souprava z depa, tak je tam hodně málo času. Po startu servisu se musí ihned vyrazit a celý posun je ve spěchu, aby byl člověk na nádraží včas. Taky jsem zatím, s výjimkou snad jednoho tutorialu, nenarazil na servis/scénář, kdy by bylo potřeba mašinu nejdřív nahodit. Zrovna u těch odstavených souprav v depu to mohli dát. :roll:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Michal píše: úte 25. úno 2020 10:25:24 Taky jsem zatím, s výjimkou snad jednoho tutorialu, nenarazil na servis/scénář, kdy by bylo potřeba mašinu nejdřív nahodit. Zrovna u těch odstavených souprav v depu to mohli dát. :roll:
Mattova odpověď na tuto problematiku zní: Veškeré vlaky v servisním, 24. hodinovém scénáři jsou řízeny zjednodušenou simulací Sim-graphu. Pouze při převzetí hráčem (patří sem i start z menu), dojde k "přepnutí" na plnou simulaci. A mezi omezení patří i nefunkční start - stop vozidla. A pokud by při převzetí hráčem došlo k vypnutí (známe to z RW :) ) nepůsobilo by moc reálně :). A naopak vypnutá lokomotiva by v servisním režimu zůstala stát. Přeber si to, jak chceš :).
Jinak v klasických scénářích je hodně startů studených lokomotiv. Na NTP, TVL, na RSN u BR155 také. Ale souhlas. V depu by to mohlo být zapracované.
Obecně je u TSW zásadním problém (pro DTG :)) nedostatečný výkon procesoru, nebo spíš nevyužití jeho možného výkonu. S GK problém není.
Konkrétně já mám zásadní problém ve stanici Hagen. Frekvence procesoru na max (4 GHz), ale využití cca 40%. A ruku v ruce s tím mi poklesne výkon grafiky na nějakých 70-75% . Jinak ji TSW využívá tak na 98%. A FPS padá z 50 - 60 na krásných 22-25 a je jedno, zda ve 4K či full HD :mrgreen:.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Michal »

Aha, tak tím se to vysvětluje. Díky za info. Jinak u MSB je klasických scénářů jen 5, kdežto servisů přes 300. S nahazováním mám tedy utrum. :lol:

Řekl bych, že TSW má zásadní problém taky (překvapivě) s pamětí. :mrgreen: Mám 12GB RAM, což je nad minimální i doporučené požadavky. Přesto teď, když bych spustil TSW a mám na PC spuštěných i pár dalších aplikací (e-mail, prohlížeč, Skype), tak mi sice TSW naběhne do menu, ale při pokusu o načtení scénáře nebo servisu nekompromisně padne. Při sledování zdrojů prostě sežere zbytek volné RAM a konec. Když spustím TSW ihned po staru/restartu počítače, bez dalších aplikací, tak běží stabilně. Respektive jsem schopen udělat jedno "kolečko" Aschaffenburg - Gemünden - Aschaffenburg. Při dalším pokračování už by v lepším případě vyskočilo okno, že se nemohly načíst textury, ať si zkontroluju minimální potřebnou RAM. :lol: V horším případě by se to vyplo hned úplně.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

S pamětí problém nemám (na rozdíl od RW, kde mně ty pády neskutečně iritovali). Mám sice 16GB, ale tak rok a půl zpět jsem ještě frčel s RAM 8GB a nebyl žádný problém. Ani po načtení hry.
Ale třeba po nějaké opravné aktualizaci DTG vyvstal... :mrgreen: . Známe přeci DTG spoustu let. Jedna oprava způsobí dva další problémy :lol: .

Edit:
Tady je krásně vidět výše zmíněný propad fps... https://youtu.be/bl9FxprckfE?t=2788
Odpovědět