Train Sim World

Novinky o TSW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Když by nebylo DTG, nebudou na světě dva vlakové simulátory. Tedy budou, ale bez šance na podporu a vývoj. A v tom počtu vlakových simulátorů, které jsou k mání je to sakra velké procento. I když vlastně máme pořád MSTS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Každý má milion připomínek. Možnost vytvořit vlastní simulátor má každý ;). Jak to, že když tomu každý tak rozumí, nějaká konkurence pro DTG ještě nevznikla.
Osobně bych ji také uvítal.
Ovšem srovnatelný simulátor železnice neexistuje i když spousta uživatelů ví daleko lépe než DTG jak by měl vypadat, fungovat a jaká by měla být obchodní politika :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: čtv 05. bře 2020 14:30:27 Když by nebylo DTG, nebudou na světě dva vlakové simulátory. Tedy budou, ale bez šance na podporu a vývoj. A v tom počtu vlakových simulátorů, které jsou k mání je to sakra velké procento. I když vlastně máme pořád MSTS :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Každý má milion připomínek. Možnost vytvořit vlastní simulátor má každý ;). Jak to, že když tomu každý tak rozumí, nějaká konkurence pro DTG ještě nevznikla.
Osobně bych ji také uvítal.
Ovšem srovnatelný simulátor železnice neexistuje i když spousta uživatelů ví daleko lépe než DTG jak by měl vypadat, fungovat a jaká by měla být obchodní politika :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
RW/TS byl na svou dobu skvělý, a i dnes ještě vlastně pořád je. Škoda jen, že nevypilovali tu 64-bit verzi. Ale deset let je deset let, to je ve světě PC her už skoro věčnost... TSW je sice důstojný pokračovatel, ale ta současná obchodní strategie okolo něj je cesta do pekel :twisted: Výmluvné příklady a analogie z minula existují. Postiženi pak budou všichni, nejen DTG. (Především uživatelé-hráči, včetně těch z Horních Uher, kteří se prozatím nenudí... :lol: ) A že se nejspíš k něčemu takovému schyluje, napovídá fiasko posledního DLC (CNS Hamilton-Oakville)). Nejsem sám, kdo si tohle myslí - recenze na poslední "přírůstek" jsou hodně rozpačité až negativní! Pravděpodobně docházejí peníze nebo i čas, případně obojí. Až DTG dojde i to, že si ukousli příliš velké sousto, může být už pozdě. Škoda dobré myšlenky.
K poznámce, že každý má tu možnost vytvořit si simulátor, bych podotkl, že tomu tak přeci není. Už jen z časového hlediska, o financích nemluvě. Důkazem je to, že ani zdejší experti a guruové se ohledně TSW nijak nepředvedli... O to více je třeba si cenit těch, co se o něco alespoň snaží, byť je to "na hraně".
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Jojo. Poslední addon pr****li.
Ale chyba je to, že naslibovali to, co není ve finále součástí tratě a ještě uvedli v manuálu, že ano (už opravili manuál :mrgreen: ). To je opravdu problém. Otázka je, zda se z toho poučí...
64.bit verze u RW nevyřeší zastaralost grafického engine a nevyřešila ani stabilitu hry, která je šílená. To byla poslední kapka pro můj odklon od RW.
Ať se zastánci rozčilují, jak chtějí, na dnešní poměry už ta hra je mimo. Ale má intuitivní editor, což TSW asi mít nebude.
Ono i TSW by chtělo utnout a udělat nový simulátor běžící na verzi UE 4.22 a vyšší. Už to i po grafické stránce pokulhává.
Kde jsou ty doby, kdy jsem tady obhajoval Railsimulátor před zastánci MSTS :lol: :lol: :lol: . To už ani není pravda. Se Zbyňkem Šemorou jsem tady dosti diskutoval. A nezlomil jsem ho. Staví v MSTS dodnes :mrgreen: .
Finančně bych řekl, že jsou na tom dobře. Dá se to normálně dohledat. Jen je třeba hledat Railsimulator.com limited. Dovetail Games je název dceřiné společnosti pod jejímž názvem vydávají své produkty.
honza.piano
Příspěvky: 18
Registrován: pát 16. led 2015 18:52:46

Re: Train Sim World

Příspěvek od honza.piano »

How did those get there?
Tipnul bych to na řadu BR 294
Obrázek
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

No, kéž by.
Pokud to opravdu bude DB diesel a ne aprílový vtip, tak to vypadá, že spolupráce s německými zvukaři se neomezí jen na BR 425. BR 425 je první DB vozidlo s autentickými zvuky. Ostatní mají audio, minimálně z části, syntetické. Matt právě jako největší překážku vydání německých dieselových lokomotiv uvedl problematický přístup k nahrávkám motoru.
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Sim World

Příspěvek od Subterra »

Tak nějak mi z toho smrdí to, že 3rd party addony budou jen od firem, se kterýma se DTG dohodne :roll: https://live.dovetailgames.com/live/tra ... sVBywAutQo
honza.piano
Příspěvky: 18
Registrován: pát 16. led 2015 18:52:46

Re: Train Sim World

Příspěvek od honza.piano »

Tak nějak mi z toho smrdí to, že 3rd party addony budou jen od firem, se kterýma se DTG dohodne :roll:
Vypadá to tak. Doufejme, že se jim to povede a nebude to jejich poslední dílo.

Předobjednávka na storu Rivet Games za mastných 640,- (23e)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Tak je to nakonec Rivet Games:). Bývalí zaměstnanci DTG. Oni již na zakázku pro DTG nějaké části v TSW dělali.
Vypadá to naprosto úžasně.
A cena v eurech je standardní - 13.99. Ten přepočet na koruny je zajímavý :mrgreen: . No, každopádně počkám, až bude na steamu. Osobně jsem předpokládal vyšší cenu, tak, jak bývá u projektu třetích stran zvykem (cca 19.99 euro). Pevně věřím, že při stejné ceně bude kvalita vyšší :).
Ale zase abych DTG nekřivdil. Poslední dva addony Caltrain jsou špičkové. Hlavně po zvukové stránce.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Subterra píše: čtv 02. dub 2020 15:05:51 Tak nějak mi z toho smrdí to, že 3rd party addony budou jen od firem, se kterýma se DTG dohodne :roll: https://live.dovetailgames.com/live/tra ... sVBywAutQo
Tak nějak je to logické. Myslím, že právě kvůli tomu, co se děje v TS, tedy že třetí strany vydávají komerční addony využívající engine, jenž DTG vytvořilo a neplatí za to nic, je důvodem nevydání editoru. Pokud by editor sloužil jen pro free komunitní tvorbu, myslím, že už by byl na světě. Ale takto hájí své know-how.
Asi se všichni shodneme, že pokud by DTG integrovaly přímo do hry editor souprav ve spojení s QD tak, jako je to v TS, bylo by spokojeno 99% uživatelů. Ostatní tvorba, jako modely kolejových vozidel a stavba tratí je tak komplexní a složitá, že by to jedinec (tak jako v TS) prakticky nebyl schopen v nějakém reálném časovém období zvládnout. Jednalo by se opravdu o promile všech autorů, kteří by si s tím poradily.
honza.piano
Příspěvky: 18
Registrován: pát 16. led 2015 18:52:46

Re: Train Sim World

Příspěvek od honza.piano »

Krátká prohlídka vozidla.
https://www.youtube.com/watch?v=jUxn9RoShiE
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Hmm. Tak hned to zabijou tím nástupem do lokomotivy... Poslední addony DTG mají ten vlez do mašiny krásně animovaný a člověk má opravdu pocit, jako by lezl po stupačkách... Ale jinak to vypadá velmi dobře.
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: pon 06. dub 2020 18:11:40 Hmm. Tak hned to zabijou tím nástupem do lokomotivy... Poslední addony DTG mají ten vlez do mašiny krásně animovaný a člověk má opravdu pocit, jako by lezl po stupačkách... Ale jinak to vypadá velmi dobře.
Ten výskok do kabiny bych jim odpustil. Jinak zatím vše co Riveti vytvořili, bylo vysoce kvalitní. Myslím tím DLC do TS20xx. Pokud budou dodávat i do TSW, bude jenom dobře. Škoda jen, že jsou prozatím jedinou 3. stranou ve hře a s tříletým zpožděním. Těch komerčních developerů DLC mohlo dnes být mnohem více, nebýt zabejčenosti DTG. (Když už není ten obecně dostupný editor).
dall001
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. dub 2014 16:39:19

Re: Train Sim World

Příspěvek od dall001 »

Roman píše: pon 06. dub 2020 18:11:40 Hmm. Tak hned to zabijou tím nástupem do lokomotivy... Poslední addony DTG mají ten vlez do mašiny krásně animovaný a člověk má opravdu pocit, jako by lezl po stupačkách... Ale jinak to vypadá velmi dobře.


Taky můžou mít v ukázce nastavený pohyb na běh, já mám běh nastavený defaultně a vyskakuju takhle na všechny mašiny :lol:
AMD FX6350@4.1GHz, 8GB DDR3, Sapphire Radeon PULSE ITX RX 570 4GD5, 4GB GDDR5
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Highlander píše: stř 08. dub 2020 16:01:48 Ten výskok do kabiny bych jim odpustil...
Já ne ;) . Je to fakt škoda.
Highlander píše: stř 08. dub 2020 16:01:48 Ten výskok do kabiny bych jim odpustil. Jinak zatím vše co Riveti vytvořili, bylo vysoce kvalitní.
Souhlas. I nějakou švýcarskou trať pro TSW bych bral.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Zajímavý pohled do tvůrčí kuchyně. Pustil jsem si anglickou verzi, ale stejně jsem tomu moc nerozuměl. :mrgreen: Překvapila mě ta samostatná kabina. Myslel jsem, že tady jsou už modely "vše v jednom".
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Michal píše: stř 15. dub 2020 22:11:11 Překvapila mě ta samostatná kabina
Ne, Michale, to je normálním že si část modelu skryješ kvůli přehlednosti. Pouze část modelu, na které pracuješ necháš zobrazenu. Už od Hektora jsme to s Pikkem takto dělali. Akorát do RW se kabina exportovala zvlášť, čili externí část modelu zůstala skryta.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Aha, mě zmátla jiná struktura objektů po levé straně. Ale je pravda, že to nebylo vidět úplně celé. Stejně tak nebyl vidět název projektu. Předpokládám, že tohle bylo záměrně, aby nebylo možné zjistit klíčové informace potřebné k vlastní tvorbě. :lol:
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Train Sim World

Příspěvek od kiski »

Nič proti, ale keď vidím, kde sú všade vertexy na tom 3D modeli, tak sa mi otvára vreckový nožík. Človek by povedal, že takáto firma už bude vedieť základy správnej triangulácie (...pretože každý game engine nakoniec aj tak pracuje so základnou zobraziteľnou plochou, teda trojuholníkom...). Ale ok, možnože pred exportom to ešte prehnali nejakou optimalizáciou... Píšem o exteriérovom modeli.
Braňo
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Train Sim World

Příspěvek od Kal000px »

Máš na mysli to, kde všude jsou modelované detaily namísto textur?
Jede jede mašinka..
Odpovědět