Main Spessart Bahn

Zajímavé obrázky a videa ze hry
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

A pak, že v TSW nejde řádně vykolejit :mrgreen: . Všechno se musí umět :lol: :lol: :lol: .
Níže záběry z vyšetřování drážní inspekce 8-) . Za povšimnutí stojí, jaké používá DB flexibilní mezivozové hadice :lol: :lol: :lol: .

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

p.s. samozřejmě tomu předcházelo úmyslné projetí stůj (ano, existuje na to fígl) a říznutí několika vexlí úplně beztrestně... Normálně se tady do toho šturcu dostat nedá.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Michal »

Vypadá to dost vtipně. :mrgreen: Docela bych chtěl vidět, co se při tom vykolejování dělo, že se jeden vagon takhle vyvalil na bok. :lol: Říznout veksle problém není, ale na ten fígl na projetí Stůj se budu muset podívat. To mě začalo zajímat. :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Jakmile projedeš stůj a objeví se červené varování, tak ulož a znovu načti. Na nějaké opakované projíždění to není, ale na to, že se dostaneš někam kde jsou jen manuální přestavníky, to funguje. Naštěstí to znovunačtení trvá v TSW pár vteřin.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Michal »

Díky za ten fígl. Už mám v hlavě, co s ním provedu, jestli se povede... :mrgreen: Ale nejdřív něco jiného.

Jedno z mnoha skrytých zákoutí na MSB. Nápis pobavil. :lol:
Obrázek

Test fyziky a zarážedla:
https://youtu.be/Lu7i8rnRuDk
Docela příjemné překvapení.

To si takhle přijedete s nákladním vlakem do Aschaffenburgu a rozhodnete se, že nevystoupíte, ale pojedete dál. :mrgreen:
https://youtu.be/X16BKbSgd3A
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Michal píše: sob 25. dub 2020 14:15:17 To si takhle přijedete s nákladním vlakem do Aschaffenburgu a rozhodnete se, že nevystoupíte, ale pojedete dál. :mrgreen:
https://youtu.be/X16BKbSgd3A
Tam už jsem taky byl. Jednou jsem tam dokonce dojel nahoře mezi auťákama na tom voze Laees nebo co to je když jsem tam šmejdil po vozech :)
Michal píše: sob 25. dub 2020 14:15:17 Test fyziky a zarážedla:
https://youtu.be/Lu7i8rnRuDk
Docela příjemné překvapení.
Škoda. že nemají komplexní kolizní box u toho zarážedla. Pak by to nemělo chybu. Ale to je klasika DTG, celou jejich éru to mají nedotažené ;) . Přitom v UE to generuje parádně samo. Ale asi je to pak žrout výpočetního výkonu, jelikož se převážně používá zjednodušený box.

Včera se mi povedlo dokonce připojit náklad a převzít řízení. A pokud jsem nejdříve vjel do oddílu (AI si musí šlápnout první), zastavil hned za návěstidlem, převzal nejdříve řízení nákladu a s ním najel na motorovou lokomotivu, tak se postavila vlaková cesta a nemusel jsem jet proti stůj. Ovšem trvání to mělo pouze na dva další oddíly. Ty mrzáci na CDP nějak vyčenichali, že tam nepatřím a dál mi to nepostavili :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Dokonce po projetí stůj mě to bez milosti vykoplo a nebyla žádná šance na uložení. Hned, jak jsem projel stůj jsem byl v menu... :(

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

S těmi cisternami jsem se přes 20 km/h nedostal. A pak i rychlost začala klesat, tak jsem to ukončil... Zrovna jsem to načetl v době, kdy přijíždí ten vlak, co potom dobírá postrk :cry: . Ono i s tím druhým to nebyla žádná hitparáda :).
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Michal »

Koukám, že fíra z té elektriky si pak šel zdřímnout na zadní stanoviště. :lol:
Roman píše: sob 25. dub 2020 18:56:32
Tam už jsem taky byl. Jednou jsem tam dokonce dojel nahoře mezi auťákama na tom voze Laees nebo co to je když jsem tam šmejdil po vozech :)

Škoda. že nemají komplexní kolizní box u toho zarážedla. Pak by to nemělo chybu. Ale to je klasika DTG, celou jejich éru to mají nedotažené ;) . Přitom v UE to generuje parádně samo. Ale asi je to pak žrout výpočetního výkonu, jelikož se převážně používá zjednodušený box.
Co jsem koukal, tak ty koleje pak pokračují ještě daleko, ale už nejsou vidět v mapě. Asi je to jen statický model. Jak skončí ten databázový, tak se vlak vypaří. :lol: Ale divím se, že tam nemají tu bariéru s koncem simulované oblasti. Alespoň je to další místo, kde se dá dostat mimo vyhrazený koridor. Já jsem tam pak doběhl až do přístavu. Mohl jsem se pohybovat úplně volně. Ale pak jsem spadl do vody. :lol: Respektive pod vodu. :mrgreen: A už jsem se nevyškrábal ven, jak byly prudké svahy. :lol:

Zrovna u toho zarážedla bych řekl, že to je v pohodě. Ty dorazy jsou trošku utopené. Nad nima přečnívají jakési plechy a cedule.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Michal píše: sob 25. dub 2020 19:32:51 Koukám, že fíra z té elektriky si pak šel zdřímnout na zadní stanoviště.
Člověče, to jsem si ani nevšiml :lol: . Ale jinak je to typickej Němec. Když jsem mu to shodil (při jiném pokusu), a znovu vlezl do nepřipojené motorové lokomotivy, tak to jako AI neuměl oživit :lol: . Jen odbrzdil, a jelikož je stanice dvě promile ve spádu, tak začal couvat. Zvednout sběrač a zapnout vypínač neumí :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Včera večer jsem udělal další pokus s dispečerem TSW. Musím říct, že jsem byl docela mile překvapen.
Již dříve jsem zjistil, že pokud projedete stůj a bez skrupulí vjedete do postavené vlakové cesty jiného servisu, dispečer to původnímu AI servisu "shodí" a já pokračuju v jeho trase s tím, že mám postavou vlakovou cestu dle trasování původního AI. Tento servis pak pokračuje za mnou "na blok". To už je první známka výrazně vyšší inteligence dispečera oproti RW. Dokáže si poradit s nepředvídanou a nenaprogramovanou situací.
Vzal jsem tedy vozy, které zajisté z MSB znáte, jelikož stojí stále na vlečce ve stanici Aschaffenburg a po nezbytně nutném posunu vyrazil.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ovšem na dvaceti promile stoupání mi došel dech. Kmenový servis mě dojel a zastavil před návěstidlem..

Obrázek

Když mi vlak začal couvat (pořád jsem věřil, že tu urvu), vyskytla se jediná chyba, kterou dispečer TSW udělal. Vlak za mnou projel návěstidlo. Ale nenaboural do mého vlaku, ale zastavil několik metrů za ním !!!

Obrázek
Obrázek

Pak už mi nezbylo nic jiného, než odvěsit několik vozů a pokračovat dál s menší zátěží. V tu chvíli jsem zablokoval kmenový servis a vlaková cesta již nebyla dále stavěna. Pokračoval jsem tedy proti stůj, abych si projel celou trasu... Ovšem na 2D mapě byla vidět pěkná zácpa na trati :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Celkově mně ale opravdu chovaní dispečera potěšilo. Nacpal jsem mu tam vlak, který neměl v jízdní řádu místo a popasoval se s tím tak , že nedošlo ke kolize ostatního provozu na trati. A pokud bych projel celou trať a nezablokoval ji odvěšenými vozy, celý režim by běžel dál , byť se zpožděním, ale zjevně bez kolizí.
Když to srovnám s chováním dispečera v RW, kde člověk musí pracně ladit procenta a různě umísťovat vlaky do cesty aby se povedlo byť jen primitivní křižovaní bez toho, aby se celý grafikon zacyklil a zkolaboval, je to sakra krok vpřed.
Bohužel to koresponduje i s tím, co jsem četl o SimuGraph-u. Umí neuvěřitelné věci, ale jeho potenciál není naplněn. A to platí i o chování dispečera bez editoru scénáře . A hlavně to odporuje tvrzení DTG, že kompletní substituce vozidel by vedla ke kolapsu. Je evidentní, že pokud by jste vyrazili na trať s čímkoliv, dispečer si s tím poradí...
Asi se prostě nechce.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Michal »

Jestli jsem to pochopil správně, tak ti dispečer nepřidělí vlastní cestu, ale jedeš cestu toho vlaku za tebou a potřebuješ ho tam mít, jinak nemáš postavenou cestu. To mi nepřipadá jako nějaká inteligence dispečera. Spíš o tobě dispečer vůbec neví. :mrgreen: A že to do tebe za tebou jedoucí vlak nenapálí a zůstane s odstupem stát? Skoro bych řekl, že to bude mít co do činění s chováním (přivěšováním) postrků na této trati. Řekl bych, ať to zkusíš i na jiné trati, ale tam nebudeš mít jak. :lol:

Já mám s dispečerem nebo AI vlaky i opačnou zkušenost. Jel jsem krátký servis osobáku z Gemündenu do Lohru. Za Langenprozeltenem najednou červená hláška o projetí Stůj. Nejdřív jsem si myslel, že jsem něco projel já, ale nemíjel jsem žádné návěstidlo. Vrtalo mi to hlavou. Tak jsem nahrál uloženou pozici v Langenprozeltenu a zkusil to znovu a dával větší pozor. Zase ta samá hláška a to jsem si byl jistý, že jsem žádné návěstidlo neprojel. Tak jsem znovu nahrál uloženou pozici a tentokrát jsem zůstal stát v zastávce a nikam nejel. Po chvíli vyskočila zase ta samá hláška. Takže bylo jasné, že to musel projet nějaký AI vlak na trati. Ten den jsem se na to už vykašlal. Druhý den jsem ten servis zkusil odjet znovu a vše šlo hladce. Takže zjevně nějaká náhodná chyba, která se ale dostala i do uložené pozice. :roll:

Zácpu na trati se mi taky podařilo vytvořit. Hledal jsem pohozené kmeny podél trati (collectables), protože procházet pěšky by to bylo na dlouho. A protože jsem se coural, tak se to za mnou trochu naštosovalo. :lol: A pak ještě jednou, když jsem brzdil před Stůj z nějakého kopce. Ani jsem neměl brzdy naplno, ale po zastavení a odbrzdění se vlak prostě nechtěl samotíží z kopce hnout. Všechno se ale tvářilo odbrzděně i na HUD panelu. Tak jsem s tím chvíli laboroval. Nakonec jsem zkusil nízkotlaké přebití a to zabralo. Mezitím jsem měl za sebou taky pár vlaků. :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Jasně že tam ten vlak před který se nacpu potřebuje. To už by asi bylo moc, aby sám od sebe vymyslel cestu pro vlak, který tam vůbec nemá co dělat :lol:
Já měl spíš na mysli to, že se scénář nerozsype a vše běží i se zpožděním jak má. Ověřil jsem si to i při jiných situacích, kdy, pokud se zpozdím a do určité doby si pro sebe nezaberu příslušný úsek tratě, pustí dispečer na trať jiný vlak jedoucí dle jízdního řádu.
Ale stejně jsou tyto poznatky vlastně k ničemu, když není editor scénáře :).
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Michal »

Když mu na trati překáží vlak, který tam nemá co dělat, tak ho má poslat někam bokem a hotovo. :lol: Jinak já jsem dispečera zase nijak zvlášť netestoval. TSW 2020 hraju od ledna, zatím jen MSB a jsem v cca polovině dostupných servisů. Ale je pravda, že už se mi stalo, že jsem měl osobák z Aschaffenburgu a vecpal se přede mne náklad. Podle časů v jízdním řádu jsem ale měl jet první já. Přitom jsem odjížděl na čas. Asi jim tam taky funguje nějaká preference určitých dopravců. :mrgreen:
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od 750225lentilka »

Měl bych takový dotaz. Po dlouhé době sem se zase vrátil k TSW a mám problém s jízdou těch těžkých vlaků, které potřebují z Laufachu postrk. Nedokážu totiž s takovýmto vlakem stoupání z Laufachu vyjet. I když mám tři mašiny, nerozjedu se na víc, jak 30km/h, přičemž prakticky hned, co začne to velké stoupání mi začne rychlost klesat, až se většinou tak kilometr před vrcholovým tunelem zastavím. Nevím, co je špatně. Zkoušel sem to jak s přebránim vlaku v Aschafenburgu, tak přímo v Laufachu, tak sem dokonce zjistil, že pokud přímo začnu na tom vlaku (vyberu si ho v nabídce vlaků), tak je postrk nečinný resp. musím do postrkářky doběhnout a připravit ji k jízdě. Pak jsem ještě zkusil spawn v Laufachu ale v režimu procházení a počkal sem si na náklad a po najetí postrku sem si přebral řízení. Ani jedno z výše zmíněného nefungovalo a prostě sem ten kopec nevyjel. Nemá někdo nápad, co je špatně? Nebo je chyba na straně DTG a prostě ten vlak, pokud je řízen hráčem, nemá šanci vyjet?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

750225lentilka píše: pát 30. zář 2022 13:52:14 Měl bych takový dotaz. Po dlouhé době sem se zase vrátil k TSW a mám problém s jízdou těch těžkých vlaků, které potřebují z Laufachu postrk. Nedokážu totiž s takovýmto vlakem stoupání z Laufachu vyjet. I když mám tři mašiny, nerozjedu se na víc, jak 30km/h, přičemž prakticky hned, co začne to velké stoupání mi začne rychlost klesat, až se většinou tak kilometr před vrcholovým tunelem zastavím. Nevím, co je špatně. Zkoušel sem to jak s přebránim vlaku v Aschafenburgu, tak přímo v Laufachu, tak sem dokonce zjistil, že pokud přímo začnu na tom vlaku (vyberu si ho v nabídce vlaků), tak je postrk nečinný resp. musím do postrkářky doběhnout a připravit ji k jízdě. Pak jsem ještě zkusil spawn v Laufachu ale v režimu procházení a počkal sem si na náklad a po najetí postrku sem si přebral řízení. Ani jedno z výše zmíněného nefungovalo a prostě sem ten kopec nevyjel. Nemá někdo nápad, co je špatně? Nebo je chyba na straně DTG a prostě ten vlak, pokud je řízen hráčem, nemá šanci vyjet?
Už jsem to dlouho nehrál, ale problémy vznikly někdy loni při změně fyziky. Vyřešili to přidáním další lokomotivy a pak to bylo v pořádku. Pod TSW3 jsem tam ještě nejel, tak nevím, ale v TSW2 jsem nahoru vyjel.. U TSW3 bylo další vylepšení adheze (mimo jiné má i vliv listí na podzim) a fyziky.

Docela se DTG divím, že pořád tlačí tu káru se zpětnou kompatibilitou, když jim to přidělává takové problémy. Vlastně musí komplet všechny addony zpětně předělat. Ale je to jejich boj...
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od 750225lentilka »

Už sem na to přišel. U 185.2 je na vysílačce tlačítko BANK Comm. To když se zmáčkne, tak u postrkové, nebo vedoucí dvojce (záleží, jestli jedeš jako postrk, nebo vlaková mašina) se přepne ovládání na závislé na ovládané lokomotivě a tato mašinka pak opakuje to, co udělá hráč na jeho mašině. Musím říct, že to je pak hodně pěkná jízda.
dall001
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. dub 2014 16:39:19

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od dall001 »

750225lentilka píše: úte 04. říj 2022 13:59:59 Už sem na to přišel. U 185.2 je na vysílačce tlačítko BANK Comm. To když se zmáčkne, tak u postrkové, nebo vedoucí dvojce (záleží, jestli jedeš jako postrk, nebo vlaková mašina) se přepne ovládání na závislé na ovládané lokomotivě a tato mašinka pak opakuje to, co udělá hráč na jeho mašině. Musím říct, že to je pak hodně pěkná jízda.
A je tady vůbec řeč o TSW3? Vzhledem k datu předpokládám, že ano. Nikde jsem ale vysílačku v kabině BR 185.2 nenašel. Nebyl by nějaký screen? Abych se přiznal, tak sice jezdím TSW už dlouho, ale o možnosti vysílačky nebo postrku slyším poprvé. Nebo tím myslíš nějakou funkci v kontaktovat dispečera pod Tab? Ale ani tam jsem nic podobného nenašel. O jaký scénář jde? Nebo je to nějaký vytvořený scénář? Příliš mnoho otázek, já vím 8-)
AMD FX6350@4.1GHz, 8GB DDR3, Sapphire Radeon PULSE ITX RX 570 4GD5, 4GB GDDR5
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od Roman »

dall001 píše: úte 04. říj 2022 20:54:54
A je tady vůbec řeč o TSW3? Vzhledem k datu předpokládám, že ano. Nikde jsem ale vysílačku v kabině BR 185.2 nenašel. Nebyl by nějaký screen? Abych se přiznal, tak sice jezdím TSW už dlouho, ale o možnosti vysílačky nebo postrku slyším poprvé. Nebo tím myslíš nějakou funkci v kontaktovat dispečera pod Tab? Ale ani tam jsem nic podobného nenašel. O jaký scénář jde? Nebo je to nějaký vytvořený scénář? Příliš mnoho otázek, já vím 8-)
https://youtu.be/jtQokzm8QE8?t=718
dall001
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13. dub 2014 16:39:19

Re: Main Spessart Bahn

Příspěvek od dall001 »

Tak koukám, že je to vlastně opravdu jednoduché a Fuel Exchange jsem si i vyzkoušel, někdy možná při tvorbě vlastního scénáře tuto funkci využiji :ugeek: Díky
AMD FX6350@4.1GHz, 8GB DDR3, Sapphire Radeon PULSE ITX RX 570 4GD5, 4GB GDDR5
Odpovědět