Train Sim World

Novinky o TSW
Odpovědět
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Train Sim World

Příspěvek od kiski »

To samozrejme nie. Tak hádam už viem rozoznať, o čo sa autor snaží vymodelovaním :) Všimol som si to napr. na bočných kapotách, kde napr. od vyrezaného poly ide hrana nie do vrcholu ale do ďalšieho vertexu na bočnej hrane... atd...
Braňo
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Koukal jsem na Mattovo video. 7 servisů, 3 scénáře, 1 tutorial. Volná jízda alespoň v docích se nekoná z důvodu přítomnosti návěstidel a automatických výhybek. :roll:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Michal píše: ned 19. dub 2020 16:45:01 7 servisů, 3 scénáře, 1 tutorial
Taky to hned pěkně schytali :lol: . To už mi hlava nebere a není pro to ani žádná smysluplná výmluva... :roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Train Sim World

Příspěvek od 750225lentilka »

Tak někomu se evidentně povedlo rozlousknout tvorbu scénářů. Aktuálně je na rail-sim.de k dispozici jeden scénář pro Maintalbahn. Nemám bohužel možnost vyzkoušet, neb nevlastním zatím 204ku.
Link: https://rail-sim.de/forum/wsif/index.php/entry/6232
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Scénář skončil brzo a neslavně :)
Ale alespoň jsem se podíval tam, kde jsem ještě nešmejdil :)
Obrázek
Obrázek

Funguje to na podobném principu, jako jsem prezentoval já. Je přiložen soubor uložené hry (*.sav) a ten je třeba načíst....
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

CHA_0002.jpg
Tohle DTG umí. Pokud to bude na úrovni zatím nejlepšího addonu Class 31, je se nač těšit. Hlavně doufám, jelikož budou provozované ve dvojicích, že jako 31 bude mít každá lokomotiva vlastní zvuk motoru.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Tak bude TSW2 s novým engine a editorem :o . https://live.dovetailgames.com/live/tra ... insimworld
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Tak trochu jsem v to doufal, když kolem toho dnešního oznámení dělali takové tajnosti. :) Co se týče editoru, jestli jsem to pochopil správně, budou tam dva nástroje. Plánovač scénářů, kde půjde asi udělat jen obdoba QD, a nástroj na tvorbu skinů. Takže žádná možnost tvorby vlastních mašin, vozů, tratí,...
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Train Sim World

Příspěvek od kuboss »

myslíte, že to aktuálne TSW prežije? Pravdepodobne to bol z pohľadu enginu krok vedľa - npariek tomu, že to z počiatku vyzeralo super. Každopádne uceňujem, že sa nesnažia silou mocou živiť niečo, čo nefunguje.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Michal píše: úte 09. čer 2020 18:18:27 Tak trochu jsem v to doufal
A já to tady zase před nějakou dobou prorokoval. Právě ohledně přidání nových funkcí. Akorát jsem to nečekal tak strašně brzy.
Michal píše: úte 09. čer 2020 18:18:27 Co se týče editoru, jestli jsem to pochopil správně, budou tam dva nástroje. Plánovač scénářů, kde půjde asi udělat jen obdoba QD, a nástroj na tvorbu skinů
Jo, pouze ingame editory skinů a scénářů. Bez možnosti sdílení.
Ohledně kompletního PC editoru už vyloženě napsali, že v nejbližší době nebude. Tak udělali nějaký kompromis i pro konzole. Bohužel v UE to není tak jednoduché.
Osobně pevně věřím, že TSW2 poběží na UE 4.22 nebo vyšší. Pak bude posun ve výkonu s kartami RTX výrazný. Že bych se dočkal trvale 60fps ve 4K :mrgreen: .
No, do 6.8 se budu radovat a těšit, abych pak vystřízlivěl. Ale jelikož už znám DTG léta, až tak mě to nerozhodí a nepřekvapí :lol: :lol: .

Ale asi z konzolí musí mít sakra příjmy, když de facto kvůli nim udělali nový sim. A ještě kompatibilní s původní verzí. I když to by je už lidi sežrali :)
Naposledy upravil(a) Roman dne úte 09. čer 2020 19:00:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

kuboss píše: úte 09. čer 2020 18:51:27 myslíte, že to aktuálne TSW prežije? Pravdepodobne to bol z pohľadu enginu krok vedľa - npariek tomu, že to z počiatku vyzeralo super. Každopádne uceňujem, že sa nesnažia silou mocou živiť niečo, čo nefunguje.
Slibují plnou podporu stávajícímu TSW. Ale hlavně veškeré addony z TSW budou kompatibilní s TSW 2. Je ovšem otázka, do jaké míry budou využívat nové funkce a možnosti.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Roman píše: úte 09. čer 2020 18:57:28 Ohledně kompletního PC editoru už vyloženě napsali, že v nejbližší době nebude. Tak udělali nějaký kompromis i pro konzole. Bohužel v UE to není tak jednoduché.
Asi se zeptám blbě, ale to žádná hra postavená na UE4 nemá uživatelský editor a možnost sdílení addonů? Z mého pohledu by stačilo, kdyby zveřejnili blueprinty a ideálně i dokumentaci k nim. :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Já takovou nemám a neznám :lol: . Jedině vygooglit ;)
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Highlander »

Já jsem se k ohlašovanému TSW (2) vyjádřil zde: http://www.trainsim.cz/?mod=article&sho ... y=#discuss
Abych tady zase někoho neranil.
:lol:
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Roman píše: úte 09. čer 2020 18:57:28 Osobně pevně věřím, že TSW2 poběží na UE 4.22 nebo vyšší.
Teď jsem si v klidu pročetl FAQ. Pokud to budou chtít v budoucnu překlopit na UE5, tak by měli zvolit verzi 4.25...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Michal píše: stř 10. čer 2020 18:20:08
Roman píše: úte 09. čer 2020 18:57:28 Osobně pevně věřím, že TSW2 poběží na UE 4.22 nebo vyšší.
Teď jsem si v klidu pročetl FAQ. Pokud to budou chtít v budoucnu překlopit na UE5, tak by měli zvolit verzi 4.25...
Zatím jsem nikde nenarazil, jaká verze to opravdu bude. Uvidíme. Ale UE 5 snad vyjde až někdy na podzim 2021. A co bude v té době...
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

První verze by se právě měla objevit už z kraje roku 2021, finální pak až někdy později v průběhu roku. Sami Epici doporučují začít na verzi 4.25 a pak projekt jen překlopit na UE 5, protože verze 4.25 už podporuje nové konzole a o to DTG půjde. Kdyby začali na starší verzi, tak by si tím jen na***li do bot. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

No to jo :lol: . Je ovšem otázka, kdy začali s upgrade engine na vyšší verzi. 4.25 vyšla tuším v květnu. Že by to zmákli tak rychle :roll: . Ale myslím, že starší verze nemají podporu PS5 a to byl určitě jeden z největších impulsů k přechodu na vyšší verzi. No, necháme se překvapit ;) .
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Ano, finální verze 4.25 je venku asi měsíc. Osobně si myslím, že začali na 4.24 a když vyšla 4.25, tak to na ni zkusili překlopit. No a asi to náhodou vyšlo. :lol: Takže pak mohli ohlásit TSW2. Nic jim nebránilo. Ale je to má čirá spekulace. :mrgreen: Nicméně o podpoře nových konzolí mluví už dlouho a na starších verzích by nebyla.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Tak DTG opět nezklamalo - zklamalo mé očekávání :lol: . Asi se nepoučím ;) .
Ale tak hrozné to zase není. Verze UE 4.23. 4.25 by bylo opravdu scífko :). Co jsem pochopil, tak na nové verzi dělali více než rok. A tuším, že pro ně bylo nejdůležitější se odpoutat od 4.16.
Editor skinů nebudu hodnotit, uvidíme, co ve skutečnosti umožní.
Editor scénaře vypadá zajímavěji. Sice neobsahuje editor souprav (prý bude dostatek přednastavených), to mi až tak netrápí, stejně jsem v RW skládal reálné soupravy a ne paskvily, jako třeba ICE s nákladními vozy :mrgreen: . Ovšem umožní neomezené plánovaní tras, a to včetně AI. Tedy takové lepší "QD". Ale můžete vzít třeba americkou loko do londýnského metra :mrgreen: . Pro mě bohatě dostačující.
U kompatibility addonů žádné překvapení. Již od začátku bylo jasné, že nebudou podporovat nové funkce. Prostě jen "budou v menu" a půjdou spustit. Myslel-li si někdo něco jiného, je naivka :)
Naopak jsem nabuzen na slibovaný výrazný pokrok v simulaci a fyzice. Povede-li se jim to, budou z mé strany zapomenuty jiné neduhy. Absolutně to změní ponoření do hry.
Zklamáním je nepřidání dynamických změn počasí. Velkým zklamáním.
A docela mě zaráží, že nejsou schopni zprovoznit funkční přejezdy. Evidentně se o to snaží, ale nefunguje to. Ovšem co si budeme nalhávat, v RW to taky není žádná sláva. Sjede-li se více vlaků, je to rozkaz OP :mrgreen: .

Tak něj nechápu rozhořčení některých nad vydáním nové verze, respektive za zpoplatnění. Jestliže neumí zajistit zpětnou kompatibilitu, a Matt se na toto téma vyjádřil v minulosti již několikrát, není jiná cesta než nová hra. A bude-li stát opravdu jen těch 25 liber, o kterých se mluví, není to absolutně žádný podraz. Prostě dostanu za velmi výhodnou cenu dvě nové tratě + upgrade stávající. A když tratě nechci, nic si nekoupím a jedu na starém TSW. Tady by měli ovšem odstranit zásadní chyby TSW1. Myslím ale, že ještě jedna aktualizace bude. Ještě není venku ani oprava BR 204. Možná čekají na vydání posledního addonu a vyjde kompletní balík oprav zásadních chyb a tím to uzavřou :).

Docela se mi líbilo, jak jsou opatrní a vůbec nic už neslibují :mrgreen: . Odpovědi samé NE. Možná se vytratilo ze slovníku :lol:
Odpovědět