Train Sim World

Novinky o TSW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Já jsem poslední stream ještě neviděl, tak jen poznámka k tomuto:
Roman píše: pát 12. čer 2020 13:21:40 A docela mě zaráží, že nejsou schopni zprovoznit funkční přejezdy. Evidentně se o to snaží, ale nefunguje to. Ovšem co si budeme nalhávat, v RW to taky není žádná sláva. Sjede-li se více vlaků, je to rozkaz OP :mrgreen: .
Matt nedávno v jednom videu říkal, že mají problém s tím, že jim přejezdy neuvolňují zdroje. Prostě zatěžují hru celou dobu, i když je hráč dávno pryč. Dokud tohle nevyřeší, tak funkční přejezdy nebudou.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Nějak podobně by měla vypadat "dynamická obloha" v TSW2. Snad :lol:

https://youtu.be/BoQ6tnIvWew

Minimálně ty tři slibované vrstvy tam jsou :mrgreen:
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Train Sim World

Příspěvek od Kal000px »

Je to krásný, ale... kdo ví, jak to zase "zoptimalizují". :mrgreen:
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

No, jak znám DTG, určitě nebudou mraky vrhat stín :(
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

A polární záře asi taky nebude. :lol:
EDIT: Tak to video platí pro UE 4.24+, takže je zřejmé, že v TSW2 to takto vypadat nebude, když použili 4.23. :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

No uvidíme. Vyšší verze se liší určitě nasvícením scény. Ty vrstvy budou podobné. Spíš půjde o to, jak to všechno nastaví :lol: .
Jinak v e-shopu UE je mnoho placených pluginů dynamické oblohy pro různé verze.
Však oni nám to za chvíli ukáží :mrgreen:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Tak jakousi představu o světle ve scéně a obloze si lze udělat z videa zde: https://live.dovetailgames.com/live/the ... lay-reveal

Samozřejmě tady je to aplikované na jednu "dlaždici" a do scény, kde kromě hráče a pár kaprů v rybníce nic , co by bylo náročné na výpočetní výkon PC (či konzole), není.
Otázkou je, jak se jim to povede aplikovat do scény o stovkách dlaždic a hlavně jak vyřeší to, že se vše pohybuje zároveň s kamerou hráče. A to vše skloubit s výpočetním výkonem potřebným k provozu vlaků a další animace....

Edit: Zde je vidět obloha UE 4 od DTG lépe....
https://youtu.be/txbEtz8uJXg
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Těch rozdílu tam je mraky. Od daleko lépe vypadající vzdálenou scenérii, lepší světlo ve scéně, přes evidentně optimalizované modely lokomotiv (hlavně textury degradovaly) až po Sky box, který vypadá snad ještě hůř než ten původní :( . Asi holt rybníky můžou být lépe zpracované než jejich "vlajková loď" TSW :mrgreen: . Už přestávám doufat i v tu jejich novou fyziku. Samozřejmě to video o ničem nevypovídá. Vše se ukáže až v přímém srovnání na konkrétním PC. Naopak screeny vypadají fantasticky.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Michal »

Tohle mi teď přistálo v e-mailu od podpory DTG, i když nevím proč, protože BR 204 nemám. :lol: Ale pro info:
Today we are bringing an update to Train Sim World 2020 which improves the DB BR 204 Loco Add-On, developed by Rivet Games. Please find the full update log below:

Expanded the range of timetable services.
Added an additional scenario “Lohr Industrial Delivery”.
Resolved an issue that could result in derailing during uncoupling operations in the “Hafenbahnhof Order” scenario
Added the Cab Sway feature to the loco
Backspace now operates emergency brake application
Updated Bogie positions to fix instances of offset bogies
Updated the Head-out Camera for Left and Right Views
Improved a variety of model and localisation implementations

The update will download automatically for everyone on PC Steam, Xbox One and PlayStation 4 over the next 48 hours.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Zde je další info ohledně TSW2.
https://live.dovetailgames.com/live/tra ... ool-as-ice

Komunita už stihla vypozorovat na novém videu dvě zajímavosti. První je interiér, který není z BR442 Talent2 .
A druhý je dvoupatrový Dostos z několika addonů pro TSW1. Když tomu ještě přidáme uniklý screen z editoru, na kterém je BR 185 + kargácké vozy z RRO na nové trati pro TSW2, je toho dost ke spekulacím :lol: .
Evidentně to není až takový problém přenést vozidla z TSW1 do TSW2. Zřejmě tam nebude podpora editoru skinů, ale evidentně jim to jezdí :mrgreen: .
Buď z nás dělají blbce a nebo komunitu škádlí :lol: .
Ale pochybuji, že si vzali k srdci kritiku, která se na ně valila po oznámení nekompatibility TSW1 s pokračováním a urychleně zjednali nápravu :roll: . To by mně osobně hodně překvapilo. Ale DTG je spíš expert na zklamání, než na překvapení :lol: .
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Tak DTG se pochlapilo a dnes oficiálně oznámilo odklad TSW2 na 20.8.2020.
Důvodem je zapracování zpětné kompatibility addonů tak, že postupně budou použitelné VŠECHNY v plánovači scénářů . Přibude i možnost plánovat trasy v původních tratích TSW 1.
Jedná se o zpětnou vazbu na přání (kritiku) komunity.
bobishood2
Příspěvky: 24
Registrován: pát 05. dub 2019 16:23:44

Re: Train Sim World

Příspěvek od bobishood2 »

TSW je ještě o level víc než RW - nicméně mám dotaz

Dá se něajak volná jízda jak chci kde chci a složit si soupravu jakou chci? a další, jak to děláte s balíčkama? v RW jde něco stáhnout a přidat, tady se vše kupuje..kdybych si měl koupit vše co se mě líbí tak je to tak 400 euro a to mě přijde hard :d
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

bobishood2 píše: pon 28. zář 2020 10:40:30 Dá se něajak volná jízda jak chci kde chci a složit si soupravu jakou chci?
Ne.
TSW2 osahuje pouze jakousi obdobu QD RW. Horší je v tom, že nelze (ve verzi 1.0) vytvořit vlastní soupravy. Naopak plus je možnost konfigurace AI provozu dle vlastních představ.
bobishood2 píše: pon 28. zář 2020 10:40:30 a další, jak to děláte s balíčkama?
Kupujeme.
Pokud člověk nespěchá, dají se doplňky pořídit s pěknou slevou v akcích na steamu. Hráči na konzoli mají většinou smůlu, jelikož obchody XBox a PS4 nemá DTG "pod kontrolou" na rozdíl od steamu.
Žádné komunitní free addony nejsou a nebudou. DTG nikdy neuvolní pluginy (simugraph a další) editoru UE pro volné použití.
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Train Sim World

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: pon 28. zář 2020 11:10:58 Žádné komunitní free addony nejsou a nebudou. DTG nikdy neuvolní pluginy (simugraph a další) editoru UE pro volné použití.
A proto jsem už TSW-2 ani nepořizoval. Místo toho jsem si raději zakoupil novou verzi starého simulátoru, TS_2021. Tři hezké a poměrně nové tratě v něm tak vyjdou na 10€ každá. Se vším všudy, včetně editoru. No nekupte to za tu cenu...!
bobishood2
Příspěvky: 24
Registrován: pát 05. dub 2019 16:23:44

Re: Train Sim World

Příspěvek od bobishood2 »

RW a TSW je jiný svět, ale je škoda, že ty dva simulátory nesloučí, graficky je to masakr..kdyby se v tomto udělala nějaká CZ trat byl by to ulet
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Train Sim World

Příspěvek od 750225lentilka »

Uvidíme, co ukážou poláci s tím svým simem. Třeba to vyjde a bude tam vše, co DTG nedokáže udělat. :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

750225lentilka píše: pon 28. zář 2020 17:49:07 Uvidíme, co ukážou poláci s tím svým simem. Třeba to vyjde a bude tam vše, co DTG nedokáže udělat. :D
Několikrát jsem shlédl video abych tady nepsal nějaké nesmysly ...
Konkurence pro DTG to bude, ale rozhodně ne pro TSW. Ale reálně to může ohrozit výsadní pozici RW na trhu vlakových simulátorů.
Oproti TSW tomu chybí pohyb v "otevřeném" světě, graficky to taky není bůhví jaký šlágr. Celé se to klepe (daleko více než TSW běžící na UE4) a zobrazovací vzdálenost objektů je dosti bídná.
Ano, trolej mají propracovanější (někteří z toho budou asi v extázi :) ), ale naopak třeba koleje včetně štěrkového lože jsou o několik tříd kvalitativně níže než to, co je v TSW. Dokonce si troufnu tvrdit, že i v RW jsou koleje o level výše ;).
Cestující jsou jak zombie, ale je pravda, že se nikam neteleportují jako ti v TSW :).
A všimli jste si, jak mají vlaky trhaný pohyb při jízdě?. I v RW to je daleko lepší... Osobně bych toto viděl jako největší nedostatek.
Samozřejmě je do vydání daleko a sám jsem zvědav, co z toho bude.
Další věcí je, co si za to naúčtují. Pakliže cena nepřekročí těch DTG striktně dodržovaných 30 euro, nebudu mít problém je podpořit.
Beďa
Příspěvky: 4
Registrován: úte 01. zář 2015 1:11:31

Re: Train Sim World

Příspěvek od Beďa »

Můžu vědět o jakém simulátoru je řeč? Nějak jsem ho nezaregistroval.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Sim World

Příspěvek od Roman »

Beďa píše: sob 03. říj 2020 22:55:24 Můžu vědět o jakém simulátoru je řeč? Nějak jsem ho nezaregistroval.
https://store.steampowered.com/app/1422 ... Simulator/
Odpovědět