Train Simulator 2021

Vše o novinkách RW ze světa
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Train Simulator 2021

Příspěvek od Michal »

Zkoušel už někdo aktualizaci na verzi 2021? Údajně měli zvýšit stabilitu a opravit známý problém s pamětí. Já si zatím všiml jenom toho, že dojebali zvuky. :) Když jsem v kabině, tak hlasitost zvuků reaguje na směr natočení pohledu (kamery). A to tak výrazně, že některým směrem zvuky ztichnou úplně. :roll:
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Train Simulator 2021

Příspěvek od Subterra »

Neopravili nic, furt to padá na OOM...
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Train Simulator 2021

Příspěvek od KaMat »

S žádnou opravou jsem ani nepočítal :D
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2021

Příspěvek od Michal »

Já jsem s žádnou opravou taky nepočítal, o to více mě ta informace překvapila. Zmiňovali to opakovaně v posledních streamech. Ale zjevně to dopadlo tradičním DTG způsobem. :lol:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2021

Příspěvek od Roman »

Co jsem pochytil já, tak TS se v DTG již nikdo z vývojářů - programátorů stabilně nevěnuje (modeláři občas ano, sem tam DTG nějaký model vydá). Řeší se pouze kritické chyby jimi vydaných addonech. Nic víc. Tedy pokud si koupíte na steamu něco, kde je jako vydavatel uvedeno DTG, máte šanci, že se na to podívají.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Train Simulator 2021

Příspěvek od Roman »

Michal píše: sob 19. zář 2020 13:43:36 Ale zjevně to dopadlo tradičním DTG způsobem. :lol:
Tak jako TSW2 :lol: .
Nemyslím tím tratě a modely, ale grafickou stránku související s novým engine. Tratě a modely jsou tradičně v pohodě, dokonce díky posunu vydají lépe, hlavně vzdálená scenerie,
Evidentně si s novou verzí UE moc nepotykali. Je tam strašně špatné světlo ve scéně. Shadery se chovají divně (mimo jiné je nasvítí i světlo z rubové strany), mixování zvuků je špatné (pouze u zachovalé sbírky), dochází vyloženě k rozmazání objektu v určité chvíli a vypnutí motion blur nepomáhá. A tak by se dalo pokračovat. Fps se sice zvýšilo, ale zase tam jsou propady, které dříve nebyly. Úplně stejné, jako když před mnoha lety "optimalizovaly" RW :lol: :lol: :lol:
Jen tak pro zajímavost, všiml jsem si, že Matt začal používat ve streamech FXAA místo TAA. Jsem skálopevně přesvědčen, že je to kvůli tomu rozmazávaní objektů :lol: :lol: :lol: . Při FXAA se sice všechno klepe, ale objeky se nerozmáznou :roll: :roll: .
Myslím, že dobře věděli, proč původní addony z TSW nechtěli přenést na vyšší verzi.. Asi je těch rozdílů mezi UE 4.16 a 4.23 daleké více, než je na první pohled myslitelné :roll:
Omlouvám se, že píšu do špatného tématu :P
Bandee
Příspěvky: 2
Registrován: stř 30. led 2019 10:59:28

Re: Train Simulator 2021

Příspěvek od Bandee »

Ahojte. Od aktualizácie na 2021 nejde mi rozhlíženie v kabíne myšou. ak si dám vonkajší pohlad všetko ide. Iba v kabíne nie. Stretol sa s tým niekto z vás?
Naposledy upravil(a) Bandee dne čtv 25. bře 2021 18:09:00, celkem upraveno 1 x.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Train Simulator 2021

Příspěvek od kiski »

@Bandee : prečítaj si po sebe príspevok, náležite ho uprav do čitateľného stavu a potom ti možno aj niekto odpovie. Veď to nedáva zmysel ani mne, slovákovi, nie ešte kolegom z Čiech.
Braňo
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: Train Simulator 2021

Příspěvek od 750225lentilka »

Vidět toto Bobík, tak mu rupne cévka a jeho sáhodloihý sloh by stál asi za to. Ještě že tady snad není. :D
pepejanek
Příspěvky: 3
Registrován: ned 12. říj 2008 23:15:07

Re: Train Simulator 2021

Příspěvek od pepejanek »

Odpovědět