TSW 2

Novinky o TSW
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: TSW 2

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: sob 10. dub 2021 18:08:36
Highlander píše: sob 10. dub 2021 11:12:43nebo by to chtělo editor světa úplně jiného střihu. Něco, kde by jste si nastavili základní koncept krajiny, importovali výškové parametry, zadali typ vegetace a povrchu (nebo načetli z Google map ortofoto, jež by program editoru automaticky rozpoznal a poté do terénu aplikoval), a nechali si krajinu strojově vygenerovat.
DTG již něco podobného vyvíjí a první verzi použilo při stavbě LGV.
https://live.dovetailgames.com/live/tra ... diterranee

Je otázka, do jaké míry je to přesné a urychlí to (tedy zlevní) stavbu trati.
Aha, díky za odkaz. Mě rychlodráhy prakticky nezajímají (takže jsem ten článek nečetl), ale říkal jsem si, jak asi zmákli vytvořit takovou porci krajiny okolo, když u TGV (aby to při té super-rychlosti bylo vůbec "o něčem") musí ta trať mít kilometricky značnou délku. Takže tohle je přesně to řešení, uvažujeme stejným způsobem.
U horských tratí, s mnoha podrobnostmi krajiny okolo, by se tento postup hodil rovněž. Krajinu nechat v základu vygenerovat, potom dle potřeby lokálně zeditovat, a pak teprve do ní vestavět trať, případně další komunikace a stavby. Stejně jako v reálném světě. Nezačínat s kolejemi na holém "plátně", tak jako doposud.
Uživatelský avatar
Boldri
Příspěvky: 55
Registrován: stř 25. úno 2009 7:47:14

Re: TSW 2

Příspěvek od Boldri »

Musím přiznat, že na TSW2 sem ani nepomejšlel, dokud sem nezahlíd zmínku o trati v Alpách a následně hlavně trať Clinchfield, kde se konečně v TSW po létech objevilo něco pro mě zajímavýho - EMD řady F :D
Následně sem u streamu z Arosy zažil velký zklamání, to jako myslí vážně? Čekal bych, že se DTG bude chtít vyšvihnout a ukázat všem co dovede Unreal4 (a to že sakra dovede, když autor chce). Následně už ve streamu člověk z Rivetu přiznal, že museli "optimalizovat" kvůli konzolím. Po shlídnutí Clinchfieldu bych mu dal pár facek. Smutný na tom je, že na vrcholy Alp by stačilo plácnout dobrou texturu a výsledek by byl o poznání lepší. Arosa se fakt nepovedla a krásně vymodelovaný vozidla to pro mě fakt nezachrání. Když si uvědomím, že by stačil jen editor map a ...ále, darmo mluvit. :-(
Bohužel zacílení TSW hlavně na konzole je jeho největší slabinou. Bohužel sem se unáhlil a TSW2 koupil ještě než tyhle dvě tratě vyšly. Teď toho docela lituju, protože když vidim ten nevyužitej potenciál, tak bych snad i brečel. :-/
Clinchfield vypadá o poznání líp, ale DTG prostě neumí zvuky a co sem koukal na videa, tak je to prostě pořád one man show. Ano, můžem vylézt z mašiny, což se mi hrozně líbí, ale prakticky s tím nijak nepracují. Proč hráč nezačíná jako pomocík na posunu a neběhá fírovi kolem? Atd, atd. Okolí trati je prostě mrtvý, nikde nikdo. Na Sandpatchi se dokonce ani nezvedají závory na přejezdech. Přitom zvířena na trati a mávající děcka u přejezdů byly už v MSTS před 20ti lety!
A tak by se dalo pokračovat dál a dál. Skoro mám pocit, že je to DTG vlastně vůbec nebaví dělat, jen zrovna nic lepšího nevymysleli.
Na konzoli sem si koupil z Japánu nový Densha De Go (překvapivě taky na UEngine4) a ta hra je prostě živá, na nástupištích plno lidí, furt se něco děje. A to mě autoři nenechají vylézt z kabiny, abych si přeleštil čelní sklo. :-D Ve zvuku nic nechybí a to dokonce ani styky kolejnic nemají jen jedno "buch", ocelový mosty duní. Navíc zvuky vozidel poměrně odpovídají skutečnosti. E231 (podle videa z youtube) fakt zní jako reálná předloha. Člověk si prostě připadá, že je tam a to ani není simulátor ale jen parádně udělaná arkáda, TSW by mě pro svou prázdnotu a nudu ani nenapadlo proti tomuhle na Playstationu postavit. DTG maj jedinou kliku, že Japonci sobě, jedou si to svoje a zbytek světa je nezajímá.
fuj, to sem se zase naštval, a já vůl se tak těšil, tohle mi DTG dělá furt. :-(
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: TSW 2

Příspěvek od Highlander »

Boldri píše: úte 13. dub 2021 14:09:32 ...fuj, to sem se zase naštval, a já vůl se tak těšil, tohle mi DTG dělá furt. :-(
Nedopusťte, aby hněv cloumal vaším majestátem... :lol:
Já jsem nad DTG zlomil hůl před dvěma lety, kdy definitivně oznámili, že původně slibovaný editor světa do TSW opravdu NEBUDE. Bylo mi okamžitě jasné, k čemu to povede - v TSW nebude existovat (na rozdíl od starého TS_20xx) žádná podstatná konkurence ve vytváření celých tratí i jednotlivých kolejových vozidel. Což vyústí nejen do podoby zbytečně nekvalitních produktů, ale i nízkého portfolia celé nabídky Add-Ons. Když k tomu připočteme - z důvodu byznisu - přiznanou orientaci DTG na jimi preferované herní konzole, vyjde z toho smrtící koktejl pro TSW na platformě PC. Vypuštění TSW2 v loňském roce bylo jen další marnou křečí, jak celý projekt zachránit a oddálit nevyhnutelné - totiž to, že ten původně velmi slibný projekt směřuje neodvratně na slepou kolej.
Tam se TSW ocitne definitivně v okamžiku, kdy se na trhu objeví srovnatelný konkurenční projekt, běžící pod nějakým moderním engine. A nemusí to být zrovna UE (jehož všechny možnosti DTG ani nevyužívá), může to být i něco jiného, třebas i vlastního. (Touto cestou se vydal například EUROTRUCK / AMERICAN TRUCK SIMULATOR.) Hra ale musí být otevřená pro modery a tvůrce třetích stran - pro komerční i nekomerční. Takový simulátor přinese tolik potřebnou konkurenci mezi komerčními tvůrci, a všem uživatelům nepoměrně více zábavy nejen ve sféře žel. provozu, ale i v oblasti jejich vlastní tvorby.
Nebo jiný příklad ze sféry železničních simulátorů - Derail Valley: Hra s podmíněným přístupem (stále ve vývoji), kterou vytvořil malý 4 členný tým ze Srbska. Můžete té hře vyčíst množství současných nedostatků (jež autoři slibují postupně odstranit v pravidelných čtvrtletních update), ale za pouhých 17€ získáte neskutečnou porci zábavy v rámci ježdění i kariéry. Navíc se tam pohybujete po skutečných kolejnicích, ne po nějaké imaginární neviditelné 3. koleji (pokud zrovna nejdete pěšky), a tu fyziku vozidel přímo při jízdě cítíte. Ani nemusíte hrát v módu VR, pro který je hra primárně určena. Hra běží pod engine UNITY. Pokud k základu hry (smyšlená síť tratí na mapě 16x16 km) jednou přibude i vlastní editor světa - což je rovněž ve výhledových plánech autorů - bude "vymalováno". Vznikne mnoho dalších map, tratí, a snad i modelů žel. vozidel.
Také je tu slibovaný SIMRAIL 2021 z Polska, který by se měl objevit ve 3. čtvrtletí letos. Uvidíme, co nabídne. Každopádně další konkurence pro TSW.
Jak se s tím DTG/RG vypořádá? Zrušením editoru v TSW se chtěli vyhnout konkurenci na vlastním dvorku. Teď ji budou mít z více stran. Přitom tlak na vydávání nových a nových Add-Ons v časové tísni jim nezmizí.
Asi jim nakonec zbudou jenom ty konzole... :twisted:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TSW 2

Příspěvek od Roman »

Highlander píše: stř 14. dub 2021 12:32:00 Asi jim nakonec zbudou jenom ty konzole...
To je vůbec trápit nebude, jelikož je to pro DTG velmi dobrý byznys...
Highlander píše: stř 14. dub 2021 12:32:00 Hra ale musí být otevřená pro modery a tvůrce třetích stran - pro komerční i nekomerční. Takový simulátor přinese tolik potřebnou konkurenci mezi komerčními tvůrci, a všem uživatelům nepoměrně více zábavy nejen ve sféře žel. provozu, ale i v oblasti jejich vlastní tvorby.
To je důvod uživatele, ne vývojáře. Pro ně to je byznys.
Když to vezmu dle sebe, ta za TS jsem DTG zaplatil maximálně 100 euro za cca 10 let aktivní činnosti. Neměl jsem potřebu platit za nějaké addony, když jsem si to mohl vytvořit sám a každý rok jsem měl aktualizace zdarma...
Za TSW už jsem dal cca za tři roky několika násobně více. Tedy pro DTG a jejich byznys ideální stav.
Nejsou charita a raději budou mít pravidelný příjem z addonu než aby si hráči koupily za 30euro základní hru a pak deset let nic...
Je to jen můj názor, NE slovo do pranice 😀. Zase 😉.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TSW 2

Příspěvek od Roman »

V pekařství vám taky neprodají rohlík s troubou, hnětačem (editor) a receptem (manuál) aby jste si je mohli dělat doma 🤪. Kupovali by si je pak jen ti největší lenoši. 😀
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: TSW 2

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: stř 14. dub 2021 13:45:06 V pekařství vám taky neprodají rohlík s troubou, hnětačem (editor) a receptem (manuál) aby jste si je mohli dělat doma 🤪. Kupovali by si je pak jen ti největší lenoši. 😀
Ale je možné si pekárnu i s hnětačem zakoupit jinde (mouku rovněž) a pečivo si upéci vlastní. Manuál k tomu máte v ceně. ;)
Naposledy upravil(a) Highlander dne stř 14. dub 2021 14:42:31, celkem upraveno 1 x.
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: TSW 2

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: stř 14. dub 2021 13:37:08
Highlander píše: stř 14. dub 2021 12:32:00 Asi jim nakonec zbudou jenom ty konzole...
To je vůbec trápit nebude, jelikož je to pro DTG velmi dobrý byznys...
Highlander píše: stř 14. dub 2021 12:32:00 Hra ale musí být otevřená pro modery a tvůrce třetích stran - pro komerční i nekomerční. Takový simulátor přinese tolik potřebnou konkurenci mezi komerčními tvůrci, a všem uživatelům nepoměrně více zábavy nejen ve sféře žel. provozu, ale i v oblasti jejich vlastní tvorby.
To je důvod uživatele, ne vývojáře. Pro ně to je byznys.
Když to vezmu dle sebe, ta za TS jsem DTG zaplatil maximálně 100 euro za cca 10 let aktivní činnosti. Neměl jsem potřebu platit za nějaké addony, když jsem si to mohl vytvořit sám a každý rok jsem měl aktualizace zdarma...
Za TSW už jsem dal cca za tři roky několika násobně více. Tedy pro DTG a jejich byznys ideální stav.
Nejsou charita a raději budou mít pravidelný příjem z addonu než aby si hráči koupily za 30euro základní hru a pak deset let nic...
Je to jen můj názor, NE slovo do pranice 😀. Zase 😉.
Chápu, to je ovšem pohled vývojáře, nikoliv uživatele. Jako uživatele mě zajímá pouze produkt - jeho užitná hodnota a cena.
Pokud mi poskytovatel nabízí nekvalitní produkt s mizernou přidanou hodnotou, navíc ještě předražený, mám jako odběratel důvod držet se u takového poskytovatele pouze dokud nemám na výběr. Jakmile se objeví pro mě výhodnější nabídka - odcházím ke konkurenci.
Takto jsem kdysi přešel z TRZ_2012 na TS_2013. TSW jsem ze začátku podporoval pouze pod dojmem falešných slibů DTG. Poté už využívám jenom maximálních slev - 40% a více, i za cenu nákupu s téměř ročním zpožděním od premiéry. Nevadí mi to, jsem trpělivý.
Mám taky pár dobrých analogií:
Zákonné pojištění motorových vozidel poskytovala kdysi jen Česká Pojišťovna. Ceny ročního pojištění neustále rostly, služby stále mizerné. Až monopol ČP konečně padl, ceny se diverzifikovaly (často i klesly), a služby se zlepšily.
Konkurence je pro zákazníka k nezaplacení.
Umíte si představit ty ceny telekomunikačních služeb, včetně poskytování internetu (i tak jsou poměrně vysoké), pakliže by tu v ČR byl pouze jediný monopolní operátor :?:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TSW 2

Příspěvek od Roman »

Highlander píše: stř 14. dub 2021 14:06:25
Roman píše: stř 14. dub 2021 13:45:06 V pekařství vám taky neprodají rohlík s troubou, hnětačem (editor) a receptem (manuál) aby jste si je mohli dělat doma 🤪. Kupovali by si je pak jen ti největší lenoši. 😀
Ale je možné si pekárnu i s hnětačem zakoupit jinde (mouku rovněž) a pečivo si upéci vlastní. Manuál k tomu máte v ceně. ;)
Pekárna UE 4 je k mání od Epic dokonce zdarma 😀. I já ji použil pro pár vlastních jednoduchých módů do TSW. A pak, že to nejde 😉
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: TSW 2

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: stř 14. dub 2021 16:21:24
Highlander píše: stř 14. dub 2021 14:06:25
Roman píše: stř 14. dub 2021 13:45:06 V pekařství vám taky neprodají rohlík s troubou, hnětačem (editor) a receptem (manuál) aby jste si je mohli dělat doma 🤪. Kupovali by si je pak jen ti největší lenoši. 😀
Ale je možné si pekárnu i s hnětačem zakoupit jinde (mouku rovněž) a pečivo si upéci vlastní. Manuál k tomu máte v ceně. ;)
Pekárna UE 4 je k mání od Epic dokonce zdarma 😀. I já ji použil pro pár vlastních jednoduchých módů do TSW. A pak, že to nejde 😉
Půjde to, až někdo v UE vytvoří vlastní trať, vozidlo či objekt, a funkčně to implantuje do menu TSW. Pak tomu budu věřit. Zatím se to nepovedlo ani Pampalinimu. :cry: (Rivet Games do toho až tak nepočítám.)
Nebo až kdokoliv v UE (či jinde) vytvoří vlastní open-simulator, včetně editoru světa. A vytvoří tím konkurenci pro DTG.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TSW 2

Příspěvek od Roman »

Highlander píše: stř 14. dub 2021 16:21:24 Půjde to, až někdo v UE vytvoří vlastní trať, vozidlo či objekt
Objektů mám fůru, a to i importovaných do UE :lol:
https://youtu.be/MP7UGJTgsD8
Tak to není žádný zásadní problém :roll:
Kamera se chová chaoticky proto, že jsem zkoušel jak se zobrazují tenké objekty a stíny :)
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: TSW 2

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: stř 14. dub 2021 20:47:15
Highlander píše: stř 14. dub 2021 16:21:24 Půjde to, až někdo v UE vytvoří vlastní trať, vozidlo či objekt
Objektů mám fůru, a to i importovaných do UE :lol:
https://youtu.be/MP7UGJTgsD8
Tak to není žádný zásadní problém :roll:
Kamera se chová chaoticky proto, že jsem zkoušel jak se zobrazují tenké objekty a stíny :)
No to je sice hezké, ale to máte v editoru UEčka. Jak to chcete importovat do TSW? Nebo snad někam jinam? Nějaký vlastní simulátor :?:
Mirous2002
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. led 2021 21:02:28

Re: TSW 2

Příspěvek od Mirous2002 »

Dobrý den mám otázku vím že se mi dost věcí přenese z train simulator world 2020 do train simulator world 2 ale mě by zajímalo kdy se mi to přenese až se přihlásím nebo jak se mi to přenese hlavně na ps ale stačí všemožné mám digitální verze
Naposledy upravil(a) Mirous2002 dne čtv 29. dub 2021 0:48:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TSW 2

Příspěvek od Roman »

Záleží na platformě.
Základem je zakoupení TSW2. Bez něj žádný převod není. Po zakoupení se automaticky stáhnou všechny addony z TSW do TSW2 a zobrazí se v nabídce tratí. Jak je to na konzoli, netuším. Ale asi podobně. Jediný problém je u diskové verze a to se řeší skrz podporu DTG.
Mirous2002
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. led 2021 21:02:28

Re: TSW 2

Příspěvek od Mirous2002 »

Tak je možnost že jak se tam přihlásím že automaticky se to rozpozná že jsem tam byl přihlášení a potom se to stáhne
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TSW 2

Příspěvek od Roman »

Současně s letošní pravidelnou aktualizací (upgrade na UE4.26), jenž bude zdarma, vydá DTG i placený balíček tras. Za 30 euro budou k mání tři zbrusu nové trasy, což je velmi překvapivé, jelikož to je běžná cena jedné trati. Asi je DTG v dobré finanční kondici :lol: . To se dá odpustit i recyklace starých vozidel. Ne jako u posledního, zatím nevydaného, DE addonu, kde největší novinkou je přepracovaná kabina BR 143.
Slibované nové funkce vypadají zajímavě...
http://web.archive.org/web/202105020705 ... d/rushhour
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: TSW 2

Příspěvek od Highlander »

Roman píše: ned 02. kvě 2021 14:31:08 ..Za 30 euro budou k mání tři zbrusu nové trasy, což je velmi překvapivé, jelikož to je běžná cena jedné trati. Asi je DTG v dobré finanční kondici :lol: . To se dá odpustit i recyklace starých vozidel...
...A recyklaci starých tratí z TS20xx... dodal bych. :lol:
Možná jsou DTG v dobré kondici, nebo jim konečně začíná docházet, že tak bezostyšně se pořád rejžovat nedá :o
.
10€ za 1 trať by byla už mnohem přijatelnější cena. K tomu 13,5€ za TSW2 (prodává se nyní během slevových akcí za -55% z nominální ceny), ve které jsou rovněž 2-3 tratě - to už stojí za zvážení, jestli do toho TSW2 jít... Ostatní add-ons pak, až budou minimálně v akcích za alespoň -30%...
.
Ještě nám mohli v DTG prozradit, kdy vytlačí TSW3 (příští rok :?: ), a proč ten doplněk "rush hour" stojí stejnou cenu v Eurech i v US-dolarech...
Já bych bral raději ty dolary. Ušetřil bych dalších téměř 17%... ;)
Mirous2002
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. led 2021 21:02:28

Re: TSW 2

Příspěvek od Mirous2002 »

Navíc nově na konzolích kdo to má bude upgrade s ps4 na ps5 a z xbox one na xbox série S a X na počítači se nic nemění samozřejmě s důvodu lepší ovladatelnosti a vibrace ale až na léto 2021
Naposledy upravil(a) Mirous2002 dne úte 04. kvě 2021 22:59:15, celkem upraveno 1 x.
Mirous2002
Příspěvky: 3
Registrován: pon 25. led 2021 21:02:28

Re: TSW 2

Příspěvek od Mirous2002 »

Navíc mě napadlo že v komunitě dělají v dovetailgames návrhy trati a vlaku a když to bude věrohodné tak to možná dají do train sim world 2 a mě napadlo co navrhnout českou trať buď Praha-Brno nebo Praha-Bohumín doporučuji názvy trati a vlaku, vzhledy vlaku a vagónu z venku a ze vnitř, mapa tratě, jízdní řád tratě, zastávky tratě, video z jízdy vlaku z důvodu vzhledu zastávek a přírody, seznam signalizaci,seznam zastávek akorát já to nemůžu dělat sám a nejde mi to dát přes tablet tak kdo jde semnou mi pomoc
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: TSW 2

Příspěvek od Roman »

KaMat píše: sob 12. zář 2020 9:43:46 Mají už klopené oblouky na výhybkách?
Konečně budou :)
Vyhybky.jpg
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: TSW 2

Příspěvek od KaMat »

No to brzo teda :D Ale pokrok, takže super.
Odpovědět