"Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Témata a povídání netýkající se RS
Uživatelský avatar
JosefM
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. dub 2009 19:10:52
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

"Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od JosefM »

Nech sa hnevá kto chce a ako chce, ale ja v tom vidím model "požičaný" od Ondry Janiša. Nakoniec z TRS ide ten model pomerne jednoducho vysosať späť do formátu 3ds.
AirVolk

Re: Nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od AirVolk »

JosefM píše:Nech sa hnevá kto chce a ako chce, ale ja v tom vidím model "požičaný" od Ondry Janiša. Nakoniec z TRS ide ten model pomerne jednoducho vysosať späť do formátu 3ds.

Zase na to treba mať aj nejaký dôkaz. Hekl predložil svoj a dokázal že má pravdu. Ty svoje tvrdenie vieš dokázať ? Lebo pokiaľ nie tak si takéto poznámky nechávaj radšej pre seba. Samozrejme ak áno tak som nič nevravel. Nebolo by správne prehupnúť do druhého extrému a vo všetkom vidieť niečo kradnuté..
Uživatelský avatar
JosefM
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. dub 2009 19:10:52
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od JosefM »

AirVolk píše:Zase na to treba mať aj nejaký dôkaz. Hekl predložil svoj a dokázal že má pravdu ...
Ahoj Milan. To vieš, že mám silné podozrenie. Polygóny som samozrejme nepočítal, madlá vie zmeniť každý troška rozhľadený jedinec, takže súčet polygónov by tak či tak nebol smerodajný. Vezmi si Ondrov model, natoč ho v sview do patričných uhlov a porovnávaj :roll:
Vlastik

Re: Nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Vlastik »

Josef Mengele,bud předlož důkazy nebo běž do háje 5 příspěvků a včechno spam anic konstruktivního,když už jsme u toho poslal jsem ti a je tu link průvodcem stavby ,další věc je ta že když to vemu tak at v msts tak v trainzu jsou modely polygonově chudé v msts je to jasné v trainz ten zas až tak nepoznám nicméně podle screnů co jsem viděl tak nic moc takže tipuji poly stejně jako v msts možná trošku navíc.Moje modely daleko převyšují oba simulátory a tak asi díky výměně madel bych neudělal to co jsem udělal ,nehledě modely do msts jsou převážně potažené texturou a žádné detaily si moc dovolit nemohou.Pracuji s detaily a tak se polygonově vyšplhám okolo cca 40000-50000poly,nicméně je to zhruba tolik jako model jednoho osobního vozidla modelovaný do GTA takže asi tak.Pokud tedy Ondra Janiš má model převedený so msts nebo trainzu nad 40000poly tak smekám.
Poly.jpg
Uživatelský avatar
JosefM
Příspěvky: 7
Registrován: sob 25. dub 2009 19:10:52
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od JosefM »

Vieš, Vlastíku, ja nie som blb, aby som nevedel porovnať dva screeny.

Inak aby si vedel, snažil som sa niečo pre RS stvoriť, ale nejako ma to nebaví. Na domácej scéne Railsimulátora totižto voľačo chýba. MSTS a Trainz žijú. Tu to len zakapína, živorí. Vieš prečo to živorí? Pretože nieto ľudí, ktorí by sa do tvorby tratí a tvorby modelov s chuťou pustili. Šikovných modelárov by aj bolo dosť, ale nejako sa sem nehrnú. Prečo? Asi ich niekto odpudzuje, niekto, s kým majú už z minulosti zlú skúsenosť. Kto len to môže byť?

Aby si nemyslel, že len kecám, niečo ti ukážem:

Obrázek
Vlastik

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Vlastik »

Inak aby si vedel, snažil som sa niečo pre RS stvoriť, ale nejako ma to nebaví. Na domácej scéne Railsimulátora totižto voľačo chýba. MSTS a Trainz žijú. Tu to len zakapína, živorí. Vieš prečo to živorí? Pretože nieto ľudí, ktorí by sa do tvorby tratí a tvorby modelov s chuťou pustili. Šikovných modelárov by aj bolo dosť, ale nejako sa sem nehrnú. Prečo? Asi ich niekto odpudzuje, niekto, s kým majú už z minulosti zlú skúsenosť. Kto len to môže byť?
No nedá mi než ti něco napsat,bral bych tedy to že kdyby místo osočování a napadaní mě ,jsi představil svoji tvorbu hodila by se každá pomocná ruka to nepopírám,nicméně na druhou stranu do RS modely tvořit není vymodelovat jenom model těch tu bylo kdysy dost,ale otočit druhou stranu mince a model vyexportovat a doladit,pak bych tedy smeknul.
Při pohledu na modely ze studia je prostě vidět že modely jsou potahované převážně z plane a tak jejich hodnota bude tak okolo 10000poly ,což si myslím je dostačující tak leda do msts,trainzu.
Jak píše Josef 72,to jestli někdo něco dělá nebo nedělá a za jakých podmínek je každého věc,něco jak se kdyby vyjádřil Zbyněk Šemora,mě přeci ta hra nepatří a nemám v ní ani finanční podíl a tak odpuzovat lidi to si nemyslím.
No ohledně tvorby do RS(RW) je pravda že uživatelů je málo a modelářů také ,ale o to bude tvorba dotohoto simulátoru vzáčnější,když bych to přirovnal třeba na zmrzlině tak msts,traniz bych dal jako obyčejný kopeček zmrzliny za cenu cca 12,- a tak si jí může koupit každý a proto je na poli msts,trainzu živo nebot cenově dostupný je takto ten kopeček dlouho ,ovšem hodnotu kopečku pro RW bych dal jak ted otevřeli nově ten stánek za 59,- a to už si každý dovolit nemůže(sám jsem jí byl také zkusit.),jenomže až se srovná cena za několik let s obyčejným kopečkem s kopečkem za 59,- tak půjdou oba simulátory msts,trainz do háje nebot už pak bude jedno u jaké společnosti si za stejnou cenu zmrzlinu koupím.
Takže pak se budem bavit kdo měl pravdu,jinak ten kyklop je pěkný k těmto lokomotivám mám vztah ze zkušebního okruhu(1980-1985).

Taky sem hodím screny ze studia,jak už jsem psal pracuji s vysokopoly modely a nestidím se zde uvést i poly,nicméně to samé bych čekal i od tebe docela by mě zajímalo jestli překročí tu zminovanou hranici(10000):
poly151.jpg
poly749.jpg
poly_Y.jpg
Práce na modelu není jen slepě tvarovat z typáku ale podle možností si dojít ověřit tyto údaje a hlavně doplnky,v tomto bych poděkoval několika strojvedoucím kteří ze staré známosti pro mě měřili o co jsem žádal,dále x desítek fotek pro přesnější dosazení a pod.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Pikku »

Vlastik píše:...
Při pohledu na modely ze studia je prostě vidět že modely jsou potahované převážně z plane a tak jejich hodnota bude tak okolo 10000poly ,což si myslím je dostačující tak leda do msts,trainzu....

Práce na modelu není jen slepě tvarovat z typáku ale podle možností si dojít ověřit tyto údaje a hlavně doplnky,v tomto bych poděkoval několika strojvedoucím kteří ze staré známosti pro mě měřili o co jsem žádal,dále x desítek fotek pro přesnější dosazení a pod.
No, Vlastínku, podle mě jsi normální sebestředný trouba. Jednak jsi nepochopil evidentně Josefův příspěvek a jednak vytvořit model není soutěž v tom, kdo naseká víc polygonů, to umí s odpuštěním každej blbec. Umění je, vytvořit funkční model, který lahodí oku a potěší ve hře. Musím se smát, když vidím vymodelované pružiny a podobné pitomosti. Od toho mám fototexturu, která mi toto úspěchem nahradí a navíc ještě vypadá lépe.
RS a RW se v Česku lidi nevěnují nikoliv proto, že by na tu hru neměli, nebo neměli na železo na kterém jí budou hrát, ale proto, že jsi jim ty otrávil svými krádežemi a zlodějnami chuť k tvorbě a samozřejmě i autoři hry samé svojí obchodní politikou (ptám se, kde je slibovaná kompatibilita mezi RS a RW ??)
Fascinuje mě, s jakou lehkostí a samozřejmostí vydáváš cizí práci (naposled to byly Heklovy textury) za svojí a ani se přitom nečervenáš. Jak človeče můžeš večer klidně spát? Nebo jsi již obelhal i sám sebe ?
A ještě než se ze vzteku opřeš do mojí tvorby - typák jsem v životě nepoužil, žádného fíry jsem se v životě na nic neptal a žádnou lokomotivu jsem nikdy neměřil. Všechno modeluju podle oka a citu, je mi to jedno a jsem tak spokojený.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Hekl338 »

Celkom zaujimave pozorovat "high" poly modely. Nech ma model 200k poly, vsak preco nie, kazdemu podla chuti, ale co z toho, ked je model s chybami a nie poriadne mapovany? Zbytocne budu modelovane srouby, ked mapnute to bude posobit ako past na oko. Ale v poriadku, nech si robi kazdy podla najlepsieho vedomia a svedomia.
A ked sme pri tom svedomi, toto ma posledne uz vytocilo natolko, ze som prestal povolenia davat na svoju pracu. Citujem Vlastikov prispevok: protože jsem už unaven scháněním různých informací ohledně všelijakých povolení a i osob at je to pořízení screnu nebo fotky na textury nebo velikostí textury
Vlastik, nehnevaj sa na mna, ale toto vytoci asi kazdeho. Ty si unaveny? Asi si nepochopil doteraz, ze vsetci su uz unaveni z toho,ze musia neustale striehnut, kedy im co bude zase , nazvem to spravnym slovom, ukradnute. Treba si uvedomit, ze ty si to nevytvoril a beries si nieco, co nie je tvoje, takze je tvoja povinnost poziadat o povolenie. Lenze s tymto pristupom si uz nasral vsetkych, takze sa kazdy na teba akurat vies co. Nemozes sa tomu divit. Lenze ty tu potom este hras urazeneho a ostatni ti vlastne skodia, treba sa konecne zamysliet, kolkym si uskodil ty sam.
Vlastik

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Vlastik »

vydáváš cizí práci (naposled to byly Heklovy textury) za svojí a ani se přitom nečervenáš
Treba si uvedomit, ze ty si to nevytvoril a beries si nieco, co nie je tvoje, takze je tvoja povinnost poziadat o povolenie. Lenze s tymto pristupom si uz nasral vsetkych, takze sa kazdy na teba akurat vies co. Nemozes sa tomu divit
Když si to tak uvědomím tak nepamatuji si že bych si někdy něco přivlastnil,nikde nepíšu že textury jsou moje,nebo snad ano?Červenat se tak to můžou tak maximálně ty co maj vypitý mozek z chlastu.no divím se že třeba takový Pikku se zde rozčiluje ohledně cizí práce a povolení myslím že on sám než začal modelovat tak skínoval a nikoho se na povolení uvedených autorů neptal ale to se psal začátek éry msts a existoval ještě Havluv web s modely.Pak začal modelovat a začal si hrát na boha stejně jako ostatní.

No nekaždý je tak zapálený požadavkem mermomocí si vynucovat povolení a je dobře že se ještě takový inteligentní lidi najdou.
A budem se brzy o tom moci přesvědčit.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Pikku »

Vlastik píše: ... no divím se že třeba takový Pikku se zde rozčiluje ohledně cizí práce a povolení myslím že on sám než začal modelovat tak skínoval a nikoho se na povolení uvedených autorů neptal ale to se psal začátek éry msts a existoval ještě Havluv web s modely ...
Ale zapomínáš na to, že jsem si vyráběl textury sám a nepoužíval bez dovolení textury cizí. Stále mícháš dohromady dvě věci a pořád jsi nepochopil princip. Když jsem dával ke zveřejnění svoje skiny u Pampalinyho nebo Filipa, byli to oni jako webmasteři, kteří za mě dojednávali podmínky release (taky to čas od času nevyšlo a skin se stahoval z oběhu, zejména Španělé a Francouzi byli dost nedůtkliví - zřejmě si hráli na boha jako teď já :D )
Tahle debata nemá cenu, protože ty jednoduše nechceš pochopit, v čem je chyba.Ale spočítej si, kolika lidem jsi otrávil jakoukoli činnost, ať už pro MsTS nebo RS. A hlavně už nevydávej cizí práci za svojí a bude klid ;)
Vlastik

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Vlastik »

taky to čas od času nevyšlo a skin se stahoval z oběhu,
Ano to je přesně ono,už jsi to měl namapované(skínované )a prezentoval jsi to,na rozdíl odemě já jsem zatím nic co jsem kdy udělal veřejně do oběhu nedal,a pokud jsem ukázal scren s modelem tak jsem nikde nenapsal že to bude veřejné a pro svoji potřebu si mohu modelovat a skínovat co chci a bohužel se nikde ani v jakém koliv zákoně nepíše že toto nemohu vystavit,nedovedu si představit novináře ky by měli kvůli každému co jsou na fotce se ho chodit ptát jestli si ho můžou vyfotit,a pokud jsem ukázal můj model a textury hekla tak jsem nic neporušil nebot pokud to budu mít pro svoji potřebu mu to může být jedno a prezentovat to mě žádný zákon nezakazuje alespon v čechách to tak je.
Nehledě nato textury nejsou vedeny přímo jako autorské dílo ale modifikace a na ně se to nevstahuje,každej právník mu to řekne a kor když ještě používá koncovku souboru která se ani k autorství nesmí použít(.ace).Pokud bych použil texturu s bmp koncovkou tak je to na vážkách a dalo by se to posuzovat jako fotografie a autorství se na něj vstahovalo,nicméně model je prezentován se soubory .ace,takže není co řešit.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Pikku »

Tohle je o ničem, kradeš jako straka, nepřiznáš to, všechny jen otrávíš a urážíš. Pak nakonec brečíš, že se kromě tebe nikdo RS nevěnuje. Oháníš se autorským zákonem, který tobě osobně absolutně nic neříká a chlubíš se cizí prací jakoby byla tvoje. Opravdu nemá cenu jakákoli diskuse s tebou, protože se prostě nezměníš.
Vlastik

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Vlastik »

Tohle je o ničem, kradeš jako straka, nepřiznáš to, všechny jen otrávíš a urážíš. Pak nakonec brečíš, že se kromě tebe nikdo RS nevěnuje. Oháníš se autorským zákonem, který tobě osobně absolutně nic neříká a chlubíš se cizí prací jakoby byla tvoje. Opravdu nemá cenu jakákoli diskuse s tebou, protože se prostě nezměníš.
Ano máš pravdu,je to o ničem nejsem zvyklý si před každým sednout na prdel a dělat ze sebe nevinátko,kdybchom byly stejní tak by nebylo potřeba policie,zravotníků a hasičů,to jestli se někdo věnuje RW je každého věc nikoho tím neodrazuji a zároven nikomu nebudu líbat nohy když začne do RW něco dělat.No právě když by došlo na nejhorší tak by se asi potopila většina z tvůrců modelů a skínařů do msts,právo je totiž svinstvo.
Martens
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. čer 2008 12:53:10
Kontaktovat uživatele:

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Martens »

Vlastik píše:Když si to tak uvědomím tak nepamatuji si že bych si někdy něco přivlastnil,nikde nepíšu že textury jsou moje,nebo snad ano?
No to se mi snad zdá.....pro srovnání - když pro kapelu napíšu písničku a vezmu melodii od někoho jiného a bude na chlup podobná a budeme ji hrát, ale nikde neuvedem, kdo je autorem hudby, tak lidi budou předpokládat,že jsme to my.....ale my jsme čistí, my jsme neuvedli, že jsme autory my... :lol:

U normálně přemýšlejících lidí se tomu opravdu říká krádež a nebo minimálně podvod ...... no Vlastíku, fakt jsi nezklamal ......

Myslím, že si dám na své stránky ke stažení všechny Tvé uvolněné add-ony k RS /RW a autora tam uvádět nebudu .... na co taky, že? :idea:
Martens
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. čer 2008 12:53:10
Kontaktovat uživatele:

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Martens »

Vlastik píše: nedovedu si představit novináře ky by měli kvůli každému co jsou na fotce se ho chodit ptát jestli si ho můžou vyfotit
Tak s tou představivostí něco dělej, protože se tomu říká autorizace a je to základ slušnosti v novinařině....význam slova slušnost si najdi na netu.
Vlastik píše: a pokud jsem ukázal můj model a textury hekla tak jsem nic neporušil nebot pokud to budu mít pro svoji potřebu mu to může být jedno a prezentovat to mě žádný zákon nezakazuje alespon v čechách to tak je.
Tohle je taky zcela pokroucené uvažování - vezmi si stavitele tratí.....vydám trať, kde je 150 modelů od dalších lidí.....a neuvedu je ...na co taky, že? Pro Tebe je to Vlastíku zcela normální, protože si každý bude říkat.....toje borec....takovou krásnou trať postavil a jaké tam má špičkové modely .... opět ..... dodržování zákonů je povinnost, ale slušnost v lidském chování musí mít každý jedinec v sobě....a holt některým tohle chybí ..... a tito se pak ohánějí zákony ...
Vlastik píše: Nehledě nato textury nejsou vedeny přímo jako autorské dílo ale modifikace a na ně se to nevstahuje,každej právník mu to řekne a kor když ještě používá koncovku souboru která se ani k autorství nesmí použít(.ace).Pokud bych použil texturu s bmp koncovkou tak je to na vážkách a dalo by se to posuzovat jako fotografie a autorství se na něj vstahovalo,nicméně model je prezentován se soubory .ace,takže není co řešit.
I textury jsou součástí duševního vlastnictví - ikdyž jsou použity na modelu....to by sis mohl nakrást i další skiny, protože by to neodporovalo Tvému uvažování

Když budu dělat web a použiji k tomu jako grafiku koláže či jiné grafické dílo...není to fotka a tedy by se podle tohohle ujetého názoru na to nevztahoval autorský zákon.....blbost.....a pohořel by jsi u každého soudu.....
Vlastik

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Vlastik »

Myslím, že si dám na své stránky ke stažení všechny Tvé uvolněné add-ony k RS /RW a autora tam uvádět nebudu .... na co taky, že
To si myslíš že jsem posedlej tím že někde tam nebude autor uveden,Martine za těch x.let co spolu válčíme jsi mohl pochopit že tohle mi srrdce nebolí a žíly netrhá.Proto taky není u modelů uveden žádný readme,prostě zbytečnost.
Tohle je taky zcela pokroucené uvažování - vezmi si stavitele tratí.....vydám trať, kde je 150 modelů od dalších lidí.....a neuvedu je ...na co taky, že?
No když si vezmu stavitelé tak před 5 lety tak nikdo tnetrval jestli je v seznamu uveden nebo není,o toto se rozmohlo až po vaší maffi ohledně foraq msts.

Nedovedu si totiž představit u Šemory tan seznam všech lidí co kde postahoval objekty než začali pro něj češi pracovat,když tak na to kouknu tak by v tom 2005 čítal tak 2 stránky a stejně by to bylo v h...,nikdo by to nečetl .

Současný seznam když už jsme u toho čítá cca 20.lidí kterým děkuje šemora a v trati má cca 4000 objektů,tak kde jsou ty lidi co kde po netu tenkrát posbíral a má je v trati uvedené? Odpověd je nikde.
I textury jsou součástí duševního vlastnictví
Není pravda,a i tenkrát jak jsem se přeli tak společnost microsoft toto potvrdila že textury nejsou přímo vázány modelem,a říděj se nebo by se měli jejich podmínkama(furt maj registrovanou koncovku ace oni),a ten kdo použije jejich koncovku tak souhlasí s jejich pravidly stejně jako tak i s exportem do souboru .s,bohužel tady si každej dělá co chce a pokud by došlo na soudní při věř tomu že by si microsoft uhájil svoje ,stačilo by jenom napsat že více jak 50% modelářů znemožnuje a nebo si klade podmínky za jakých se může s modelem nakládat,přitom zapomínej na jedno že podmínky jsou jasně danné,a to že je nedodržují je jejich chyba,až bude msts vlastnit třeba Pikku nech si stanovuje podmínky jak a co se bude jmenovat a nebo jestli vůbec to můžu použít a pod.Zadím všechna licence a tvorba je ujednáním mezi modelářem a microsoftem tak není co řešit a nedej bože aby k něčemu takovému došlo to by ani šemorovi nestačili úspory z tratě na soudní výlohy.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Pikku »

Vlastik píše: ... tak společnost microsoft toto potvrdila že textury nejsou přímo vázány modelem,a říděj se nebo by se měli jejich podmínkama(furt maj registrovanou koncovku ace oni)...
Samozřejmě, protože se předpokládalo, že se modely budou skinovat a budou vznikat různé barevné varianty od jednoho typu. Bohužel ani Yankeje nenapadlo, že někdo bude vydávat cizí práci za svoji. Fakt nemá cenu se s Vlastínkem přít, protože evidentně nechápe, co ostatním tvůrcům vadí. Marně přemýšlím, zda je horší zloděj nebo udavač. Ale pokud je někdo zloděj a ještě k tomu udavač, fakt je mi jasné, proč se v Česku RS/RW nikdo nevěnuje. Sbohem všem.
Vlastik

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Vlastik »

Marně přemýšlím, zda je horší zloděj nebo udavač
No podle mě je zlodějna to když někdo xy staví trať a chce za to bez licence nehorázné peníze které jsou jak autor píše jenom za poštovné,ale že to poštovné je o 500% dražší to už nepíše,a ještě napíše že musí zvednout sazbu protože podražila pošta jaksi zapomíná že obchodní balíček s tou cenou za kterou toto nabízí bude ale stát a mít tu hodnotu třeba až v roce 2020 což už ten dotyčnej bude doufejme někde jinde a spitovat svědomí proč jsem si nepořídil raději licenci a neodváděl daně neokrádal stát a nepřišel o živnost a pod.
Tax
Příspěvky: 4
Registrován: stř 19. srp 2009 16:50:33

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Tax »

Pikku píše:Samozřejmě, protože se předpokládalo, že se modely budou skinovat a budou vznikat různé barevné varianty od jednoho typu. Bohužel ani Yankeje nenapadlo, že někdo bude vydávat cizí práci za svoji. Fakt nemá cenu se s Vlastínkem přít, protože evidentně nechápe, co ostatním tvůrcům vadí. Marně přemýšlím, zda je horší zloděj nebo udavač. Ale pokud je někdo zloděj a ještě k tomu udavač, fakt je mi jasné, proč se v Česku RS/RW nikdo nevěnuje. Sbohem všem.
Tak je to, jak hovoríš. Týmto tempom potrvá zopár rokov, kým sa RS rozvinie do rozsahu, v akom bolo MSTS pred 4-5 rokmi. Keď to tu tak čítam, nemám najmenšiu chuť strkať DVD s RS do kompu, hoci som si ho legálne zaobstaral v nádeji, že MSTS bude mať dôstojného nasledovníka. Bohužiaľ opak je pravdou, sčasti vinnou autorského tímu a nemenej je to aj zásluhou domácich autorov, teda konkrétne "vedúcou osobnosťou" a dušou diania okolo RS/RW :mrgreen:
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: "Požičané" nové modely lokomotiv CD (ZSSK) 754/3

Příspěvek od Josef72 »

Tax píše:
Pikku píše:Samozřejmě, protože se předpokládalo, že se modely budou skinovat a budou vznikat různé barevné varianty od jednoho typu. Bohužel ani Yankeje nenapadlo, že někdo bude vydávat cizí práci za svoji. Fakt nemá cenu se s Vlastínkem přít, protože evidentně nechápe, co ostatním tvůrcům vadí. Marně přemýšlím, zda je horší zloděj nebo udavač. Ale pokud je někdo zloděj a ještě k tomu udavač, fakt je mi jasné, proč se v Česku RS/RW nikdo nevěnuje. Sbohem všem.
Tak je to, jak hovoríš. Týmto tempom potrvá zopár rokov, kým sa RS rozvinie do rozsahu, v akom bolo MSTS pred 4-5 rokmi. Keď to tu tak čítam, nemám najmenšiu chuť strkať DVD s RS do kompu, hoci som si ho legálne zaobstaral v nádeji, že MSTS bude mať dôstojného nasledovníka. Bohužiaľ opak je pravdou, sčasti vinnou autorského tímu a nemenej je to aj zásluhou domácich autorov, teda konkrétne "vedúcou osobnosťou" a dušou diania okolo RS/RW :mrgreen:
Sorry, ale plácáš.
Odpovědět